Reklama

Piesi i rowerzyści już korzystają z kładki w Przemyślu

30/10/2015 13:11

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego i Robert Choma, prezydent Przemyśla, jako pierwsi przeszli otwartą dzisiaj, 30 bm. kładką pieszo-rowerową nad Sanem w tym mieście. Przeprawa stanowi element Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”.

Kładka połączyła dwa popularne w Przemyślu deptaki – ulice Wybrzeże Józefa Piłsudskiego z Wybrzeżem Ojca Św. Jana Pawła II. Z nowej przeprawy wybudowanej w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” mogą korzystać zarówno rowerzyści jak i piesi. Budowa pochłonęła blisko 4,9 mln zł. Wykonawcą była Skanska S.A. Prace prowadzono na obszarach zalewowych rzeki. Zakres prac obejmował budowę 138-metrowej podwieszanej kładki z drewna klejonego wraz z dojazdami oraz miejsce obsługi rowerzystów, które zostało zlokalizowane od strony Wybrzeża Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przeprawa stanowi element Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”, mającego blisko 2000 km długości. Będzie on najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar 5 województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku. Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek.


fot.zbiory własne
Kładka stanowi element Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”. Jej budowa trwała od wiosny br.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    a - niezalogowany 2015-10-30 15:35:05

    super

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mania - niezalogowany 2015-10-30 16:00:00

    ciekawe jak w czasie deszczu będzie spływać woda ? bo na moście  tym głównym nie można przejść tyle wody na chodniku stoi !!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jerzy - niezalogowany 2015-10-30 16:10:31

    A poswiecenie ile kosztowalo?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama