Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego i Robert Choma, prezydent Przemyśla, jako pierwsi przeszli otwartą dzisiaj, 30 bm. kładką pieszo-rowerową nad Sanem w tym mieście. Przeprawa stanowi element Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”.
Kładka połączyła dwa popularne w Przemyślu deptaki – ulice Wybrzeże Józefa Piłsudskiego z Wybrzeżem Ojca Św. Jana Pawła II. Z nowej przeprawy wybudowanej w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” mogą korzystać zarówno rowerzyści jak i piesi. Budowa pochłonęła blisko 4,9 mln zł. Wykonawcą była Skanska S.A. Prace prowadzono na obszarach zalewowych rzeki. Zakres prac obejmował budowę 138-metrowej podwieszanej kładki z drewna klejonego wraz z dojazdami oraz miejsce obsługi rowerzystów, które zostało zlokalizowane od strony Wybrzeża Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Przeprawa stanowi element Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”, mającego blisko 2000 km długości. Będzie on najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar 5 województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku. Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek.

fot.zbiory własne
Kładka stanowi element Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”. Jej budowa trwała od wiosny br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ciekawe jak w czasie deszczu będzie spływać woda ? bo na moście tym głównym nie można przejść tyle wody na chodniku stoi !!!!
Wejdź pod kładkę i spójrz na jej spodnią część zobaczysz między deskami niebo... Już wiesz jak będzie spływać woda?
Asfalt na ścieżce rowerowej pod mostem Siwca jest spieprzony, są nierówności i garby - jechałem tam dzisiaj rowerem. Komisja , która to będzie odbierać powinna to zakwestionować i żądać poprawienia tej fuszerki.
Po co kładka tak blisko mostu, po co?! Gdzie tu sens? Już mogli zbudować jakiś most na Kmieciach... Pieniądze wywalone w błoto. Kładka wygląda jak koryto dla świń, niższe osoby spacerujące po niej mają super widoki drewnianych desek na ściankach kładki... Po za tym budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Wybrzeża Jana Pawła, zabrała miejsca parkingowe wielu mieszkańcom... Zamiast robić bezsensowne projekty mogli by poszerzyć tam ulice. Zlikwidować tą cholerną ścieżkę, rowery powinny ulicą jeździć, to zbyt małe miasto na takie pierdoły!!!
Nie ważne co się "zrobi " -kładke, most, czy.... Ludziom i tak nie będzie pasować. Ludzie z natury tylko potrafią narzekać i nic więcej.
Miały być ścieżki rowerowe są brukowe .
OWSZEM SUUUUPER!!!!!Ale należy jeszcze zainwestować w lepsze oświetlenie tej rowerowej przeprawy. Jest za skromne.Kładeczka Kaczyńskiego Jareczka lub Kuchcińskiego Mareczka wymaga większej oprawy świetlnej.
widzisz sam przyznajesz rację janeczku dziękuję , ale boli wygrana i tak ma być,,,,,
miałby debil jest psychiczny, ot porównanie
Miał być most jest kładka , miał być aquapark jest sadzawka , miały być ścieżki rowerowe są brukowe
obok castoramy remontuja tory i na przejeżdzie jest brak oswietlenia co zagraża życiu osobom, pieszym i co na to P rezydent Miasta, który odpowiedzialny jest za stan bezpieczeństwa i porzadku publicznego
I co to ma być? Zero widoków, jeszcze tylko dodać dach i będzie tunel. Żenada, to jest zupełnie niepotrzebne. Z jednej i drugiej strony daleko. Nijak nie po drodze, a dla samej rekreacji to marnotrawstwo pieniędzy.
DO PREZYDENTA MIASTA PRZEMYSLA OBYWATELA ROBERTA CHOMY.PANIE PREZYDENCIE MY MIESZKANCY STAREGO MIASTA tj. ULICY PILSUDSKIEGO I ULIC DO NIEJ PRZYLEGLYCH PROSIMY PANA O ZAINSTALOWANIE KAMER KTORE POZWOLA NA MONITORING NOWEJ KLADKI . JESTESMY ZANIEPOKOJENI ZE KILKA DNI PO JEJ ODDANIU NASTEPUJE JEJ DEWASTACJA .JESTESMY PRZEKONANI ZE ZAINSTALOWANIE KAMER UKRUCI CHULIGANSKI PRECEDENS NISZCZENIA KLADKI KTORA SLUZY DLA OGOLU SPOLECZENSTWA I ZBODOWANA ZOSTALA CZESCIOWO Z NASZYCH PODATKOW. POZDRAWIAMY PANA PREZYDENTA.
do lucky:bucu, najlepiej każdego nazwać bucem. Załóż fan-club ścieżkowy.
super
ciekawe jak w czasie deszczu będzie spływać woda ? bo na moście tym głównym nie można przejść tyle wody na chodniku stoi !!!!
A poswiecenie ile kosztowalo?