W niedzielę, 27 września, w Domu Ukraińskim w Przemyślu odbył się koncert formacji muzycznej Chorea Kozacka, którą kieruje Taras Kompaniczenko.
Koncert zapowiedziany był jako wyraz sprzeciwu przeciwko rosyjskiej agresji i wojnie, która toczy się na Zachodniej Ukrainie, a także jako forma podziękowania Polakom za wsparcie i pomoc udzielaną Ukrainie na płaszczyźnie politycznej, społecznej i humanitarnej. Zespół Chorea Kozacka z Kijowa[paywall] istnieje już dziesięć lat i w ciągu tego okresu dał się poznać szerokiej publiczności zarówno na Ukrainie, jak i w Europie. Muzycy zbierają i rekonstruują stare utwory religijne i ludowe z terenów Rusi i Ukrainy, które następnie pieczołowicie odtwarzają. W trosce o autentyzm grają na dawnych ludowych instrumentach, takich jak: lira korbowa, bandura, kobza, teoreban, lutnia czy dudy. W repertuarze mają utwory pochodzące z czasów późnego średniowiecza, renesansu i baroku. Koncert odbył się pod patronatem prezydenta Przemyśla i ministra administracji i cyfryzacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Super koncert!