Nieustanne akcje policji, takie jak „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy powiat” czy „Znicz”, sprawiają, że wielu kierowców rezygnuje z prowadzenia pojazdu po alkoholu. Statystyki pokazują jednak, że nie brakuje także tych, którzy „po procentach” nie wahają się usiąść za kółkiem.
Z policyjnych statystyk przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Przeworsku wynika, że od stycznia do września br. zatrzymano 42 kierowców, którzy prowadząc pojazdy mechaniczne, mieli poniżej 0,5 promila alkoholu we krwi. Prawie trzykrotnie więcej, bo aż 119 kierowców, miało we krwi ponad 0,5 promila. W tym samym okresie złapano 52[paywall] nietrzeźwych rowerzystów: 5 miało poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, zaś 47 powyżej. W ciągu 9 miesięcy 17 pijanych kierowców spowodowało kolizje, a 6 wypadki drogowe.
Nieodpowiedzialnych kierowców i sprawców zdarzeń drogowych w powiecie przeworskim nie brakowało także w październiku i listopadzie. W nocy z 26 na 27 października podczas kontroli drogowej wpadło dwóch kierowców na „podwójnym gazie”. Kierujący motorowerem, zatrzymany w Wolicy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, zaś kierowca opla w Gorliczynie wsiadł za kierownicę, mając 0,5 promila. Dwóch nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze zatrzymali także podczas działań w ramach akcji „Znicz 2016”. Prawie promil alkoholu miał ten, który 2 listopada w Siedleczce uciekał przed policją. Następnej nocy w Ostrowie 22-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Miał prawie dwa promile. Wraz z nim jechało 3 pasażerów, również nietrzeźwych. 9 listopada 48-letni kierowca peugeota był sprawcą zdarzenia w Sieteszy.

fot.KPP Przeworsk
W Ostrowie 22-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Miał prawie dwa promile.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A ilu z nich za łapówki załatwili z powrotem prawo jazdy ?A ilu brakuje w statystykach, bo natrafili np. na znajomego Policjanta ?
Kto ma wsiąść za kółko po % to i tak będzie wsiadał i jechał.Żadne akcje tego nie zmienią. Natomiast takie akcje obrażają trzeźwych kierowców którzy są pomawiani przez Policję i każą dmuchać . A nie wiadomo kto w ten ustnik dmuchał wcześniej . Nie mówiąc już o tym że traci się czas na takie dmuchanie. Gdzie później trzeba nadrobić czas - przyśpieszając. Jedyny sposób na zwalczanie plagi pijanych kierowców , to karanie również współtowarzyszy. Za narażenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu.Picie i jazda pod wpływem jest karana. Każdy obywatel ma prawo zgłosić taki czyn , jeśli jest świadkiem. Ze względu ze do Policji trafiają za sex i kasę , po znajomościach , to nie kara się współtowarzyszy pijanego kierowcy. Którzy mieli obowiązek nie dopuścić do jazdy pod wpływem, jak również obowiązek zgłoszenia takiego zajścia.Brak znajomości prawa przez Policjantów i nie ściganie współsprawców wypadków i jazdy pod wpływem , skutkuję tym , ze nikt z Obywateli nie interweniuje gdy widzą pijanych , wsiadających do auta.
Więcej kontroli trzeźwości, bo nas wymordują na drogach pijaki. Lepiej stracić kilka minut na dmuchanie w alkomat niż wylądować w kostnicy lub na wózku inwalidzkim.
Trzeba karać tych co pili razem z kierowcą i widzieli jak wsiada, lub jechali z nim. Wówczas sami będą pilnować kierowcy, aby nie jechał.Tak naprawdę Policji nie zależy , aby zmniejszyć liczbę jeżdżących po alkoholu, tylko aby jak najwięcej złapać . Część załatwi sobie , to kasą do kieszeni, a inni pójdą do Sądu, to i Sędziowie zarobią.W ten sposób nakręca się patologię i biznes Policji , Sędziów , Prokuratorów oraz coś zawsze wpadnie adwokatom.Przykład: Wypadek w którym ponosi śmierć dwóch pasażerów . Kierowca i dwóch innych wychodzi cało z wypadku. Kierowca ma tyle samo alkoholu w krwi co i pasażerowie. Odpowiedzialność karną ponosi tylko kierowca - w praktyce.Ale według KK powinni ponieść wszyscy. W tym trzeba podkreślić , że dwóch poniosło najwyższy wymiar kary , jaką jest kara śmierci. Kierowca również poniesie karę. Pytanie tylko, czy Policja wzięła od dwóch pasażerów w łapę , że nie postawiła zarzutów im, za narażenie życia i zdrowia . Gdzie powinni widząc pijanego wsiadającego za kierownice zatrzymać , nie dopuścić aby kierował. A jak się nie udało, to niezwłocznie powiadomić organy ścigania - policje.Jeśli był pijany i jechał, to pił sam ? Ilu pije samotnie 0,0001 % ? W większości są to imprezy służbowe , spotkania rodzinę , festyny, dożynki itp. Ilu zginęło , za niedopełnienie obowiązków służbowych przez Policję, tzn, ilu by było zatrzymanych , nie dopuszczonych do kierowania, jeśli na pasażerach by taka sama spoczywała odpowiedzialność ?Odpowiedzialność spoczywa , tylko nie jest egzekwowana.Tak samo Policjanci nie widzą jak kierowcy parkują na ciągłych liniach wyznaczonych do parkowania. Zapominają ze istnieją również znaki poziome. Chyba że Policjanci są miękkim członkiem robieni ,poczęci z pękniętego kondona i przymuleni środkiem plemnikobójczym ?
Były takie wypadki , gdzie zginęły osoby. Denata wsadzali na miejsce kierowcy, bo uznawali ze jemu już nie zaszkodzi. Jeśli by w praktyce egzekwowano prawo również od nich, to takie szopki nie miały by sensu. A tak w konsekwencji pasażerowie sa tylko świadkami. Lub osoby pijące z kimś w barze i widzące jak wsiada do auta. Jedni po takim zajściu mówią , idiota , drudzy że jest odważny.Ale jakby Policja karała wszystkich , jak przewiduje KK , to na pewno by z idiotą nie pili , wiedząc ze lubi po piciu jeździć. Lub widząc ze wsiada , odebrali by kluczyki. W najgorszym wypadku powiadomili Policje .
Z tymi ławkami w takich oczywistych sprawach to nie sądzę. Polecam też niuans w przestępstwie korupcji: http://pamietnikwindykatora.pl/2015/05/20/unikniecie-kary-za-przekupienie-urzednika-panstwowego-przedawnienie-karalnosci/
Podnieść grzywnę za jazdę po spożyciu do minimum 10 tys. zł plus publikacja wizerunku imienia i nazwiska w lokalnych mediach na koszt karanego. Inaczej z tą patologią nie można wygrać.
No właśnie o takich rzeczach ile prawa jazd oddali nie powiedzą ;) [link usunięty]
Tutaj możecie sprawdzić najnowsze oferty na zabawki dla dzieci https://odpustowe.pl/kategoria-produktu/zabawki-dla-dzieci/
A ilu z nich za łapówki załatwili z powrotem prawo jazdy ?A ilu brakuje w statystykach, bo natrafili np. na znajomego Policjanta ?
Kto ma wsiąść za kółko po % to i tak będzie wsiadał i jechał.Żadne akcje tego nie zmienią. Natomiast takie akcje obrażają trzeźwych kierowców którzy są pomawiani przez Policję i każą dmuchać . A nie wiadomo kto w ten ustnik dmuchał wcześniej . Nie mówiąc już o tym że traci się czas na takie dmuchanie. Gdzie później trzeba nadrobić czas - przyśpieszając. Jedyny sposób na zwalczanie plagi pijanych kierowców , to karanie również współtowarzyszy. Za narażenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu.Picie i jazda pod wpływem jest karana. Każdy obywatel ma prawo zgłosić taki czyn , jeśli jest świadkiem. Ze względu ze do Policji trafiają za sex i kasę , po znajomościach , to nie kara się współtowarzyszy pijanego kierowcy. Którzy mieli obowiązek nie dopuścić do jazdy pod wpływem, jak również obowiązek zgłoszenia takiego zajścia.Brak znajomości prawa przez Policjantów i nie ściganie współsprawców wypadków i jazdy pod wpływem , skutkuję tym , ze nikt z Obywateli nie interweniuje gdy widzą pijanych , wsiadających do auta.
Więcej kontroli trzeźwości, bo nas wymordują na drogach pijaki. Lepiej stracić kilka minut na dmuchanie w alkomat niż wylądować w kostnicy lub na wózku inwalidzkim.