Reklama

Piłkarskie awanse i spadki

18 i 19 czerwca br. zakończyły się wszystkie rozgrywki prowadzone przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu. Jako ostatni finiszowali piłkarze V ligi okręgowej oraz klas A i B. Wiadomo już, kto w sezonie 2016 – 2017 zagra klasę wyżej, a kto będzie musiał przygotowywać się do zmagań na niższym szczeblu rozgrywek.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, największy „odstrzał” zespołów z naszego regionu miał miejsce w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Ze względu na reformę rozgrywek, z 18 ekip status trzecioligowca po sezonie zachować miało ledwie osiem drużyn, pod warunkiem, że mistrz (Motor Lublin) wygra barażowy dwumecz o wejście do II ligi (swoją drogą idiotyzmem jest fakt, że zespół wygrywający rozgrywki, będący najlepszym w 34 meczach nie uzyskuje bezpośredniego awansu klasę wyżej – przyp. aut.). Motor barażu z Olimpią Elbląg nie wygrał, więc z III ligą musiało pożegnać się aż pięć zespołów z naszego regionu: Polonia Przemyśl, Piast Tuczempy, Sokół Sieniawa, Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska i Orzeł Przeworsk. To sprawiło, że aż osiem ekip zostało relegowanych z IV ligi podkarpackiej, a wśród nich znalazły się dwa zespoły z naszego regionu, czyli KS Wiązownica i LKS Skołoszów. W sezonie 2016 – 2017 jedynym naszym przedstawicielem w III lidze będzie JKS 1909 Jarosław. A w IV lidze, oprócz wspomnianej piątki spadkowiczów, awans z V ligi okręgowej wywalczył Start Pruchnik.

Spadek Wiązownicy i Skołoszowa spowodował, że zamiast trzech ekip z V ligi okręgowej do klasy A, prowadzonej przez OZPN w Jarosławiu, relegowanych zostało aż pięć zespołów. To: Błękitni Grzęska, MKS Radymno, Zorza Zarzecze, Makovia Makowisko i Czarni Oleszyce.

Reklama

Błękitni i Zorza zdegradowane zostały do grupy przeworskiej klasy A, MKS Radymno i Makovia do grupy jarosławskiej, zaś Czarni Oleszyce do grupy lubaczowskiej, co automatycznie skazało na spadek szczebel niżej więcej ekip w trzech grupach klasy A.

Mistrzem grupy jarosławskiej i beniaminkiem V ligi okręgowej została KS Węgierka, grupy lubaczowskiej – Graniczni Krowica Hołodowska, grupy przemyskiej – San Hureczko, zaś grupy przeworskiej – KS Kisielów-Pełnatycze. Z grupą jarosławską klasy A żegnają się: PRO-100 Wietlin, Błękitni Pełkinie, Tęcza Wysock, Łęg Łowce i Fredro Surochów, z grupą lubaczowską: Juwenia Cieszanów i LKS Zabiała-Stare Sioło, z grupą przemyską: Leśnik Bircza i Czarni Bolestraszyce, a z grupą przeworską: Gorliczanka Gorliczyna, Wisłok Świętoniowa i Gacovia Gać.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piotruś kl. Ib - niezalogowany 2016-06-20 07:11:46

    "To sprawiło, że aż osiem ekip zostało relegowanych z IV ligi podkarpackiej, a wśród nich znaleźli się dwa zespoły z naszego regionu"................hmmmm........

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    marsjanin - niezalogowany 2016-06-20 08:20:18

    Sorry, Pietrek! Poprawione!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama