18 i 19 czerwca br. zakończyły się wszystkie rozgrywki prowadzone przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu. Jako ostatni finiszowali piłkarze V ligi okręgowej oraz klas A i B. Wiadomo już, kto w sezonie 2016 – 2017 zagra klasę wyżej, a kto będzie musiał przygotowywać się do zmagań na niższym szczeblu rozgrywek.
Jak już wielokrotnie informowaliśmy, największy „odstrzał” zespołów z naszego regionu miał miejsce w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Ze względu na reformę rozgrywek, z 18 ekip status trzecioligowca po sezonie zachować miało ledwie osiem drużyn, pod warunkiem, że mistrz (Motor Lublin) wygra barażowy dwumecz o wejście do II ligi (swoją drogą idiotyzmem jest fakt, że zespół wygrywający rozgrywki, będący najlepszym w 34 meczach nie uzyskuje bezpośredniego awansu klasę wyżej – przyp. aut.). Motor barażu z Olimpią Elbląg nie wygrał, więc z III ligą musiało pożegnać się aż pięć zespołów z naszego regionu: Polonia Przemyśl, Piast Tuczempy, Sokół Sieniawa, Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska i Orzeł Przeworsk. To sprawiło, że aż osiem ekip zostało relegowanych z IV ligi podkarpackiej, a wśród nich znalazły się dwa zespoły z naszego regionu, czyli KS Wiązownica i LKS Skołoszów. W sezonie 2016 – 2017 jedynym naszym przedstawicielem w III lidze będzie JKS 1909 Jarosław. A w IV lidze, oprócz wspomnianej piątki spadkowiczów, awans z V ligi okręgowej wywalczył Start Pruchnik.
Spadek Wiązownicy i Skołoszowa spowodował, że zamiast trzech ekip z V ligi okręgowej do klasy A, prowadzonej przez OZPN w Jarosławiu, relegowanych zostało aż pięć zespołów. To: Błękitni Grzęska, MKS Radymno, Zorza Zarzecze, Makovia Makowisko i Czarni Oleszyce.
Błękitni i Zorza zdegradowane zostały do grupy przeworskiej klasy A, MKS Radymno i Makovia do grupy jarosławskiej, zaś Czarni Oleszyce do grupy lubaczowskiej, co automatycznie skazało na spadek szczebel niżej więcej ekip w trzech grupach klasy A.
Mistrzem grupy jarosławskiej i beniaminkiem V ligi okręgowej została KS Węgierka, grupy lubaczowskiej – Graniczni Krowica Hołodowska, grupy przemyskiej – San Hureczko, zaś grupy przeworskiej – KS Kisielów-Pełnatycze. Z grupą jarosławską klasy A żegnają się: PRO-100 Wietlin, Błękitni Pełkinie, Tęcza Wysock, Łęg Łowce i Fredro Surochów, z grupą lubaczowską: Juwenia Cieszanów i LKS Zabiała-Stare Sioło, z grupą przemyską: Leśnik Bircza i Czarni Bolestraszyce, a z grupą przeworską: Gorliczanka Gorliczyna, Wisłok Świętoniowa i Gacovia Gać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."To sprawiło, że aż osiem ekip zostało relegowanych z IV ligi podkarpackiej, a wśród nich znaleźli się dwa zespoły z naszego regionu"................hmmmm........
"To sprawiło, że aż osiem ekip zostało relegowanych z IV ligi podkarpackiej, a wśród nich znaleźli się dwa zespoły z naszego regionu"................hmmmm........
Sorry, Pietrek! Poprawione!