Reklama

PKP podsumowały rok. Będą kolejne inwestycje


Zmodernizowane trasy, nowe tory, stacje i przystanki, lepsze połączenia regionalne i dalekobieżne – to efekt zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA na Podkarpaciu. W br. planowane są kolejne.


Inwestycje PLK SA przyniosły wiele istotnych zmian w województwie podkarpackim. Sprawiły, że mieszkańcy regionu mogą czuć większy komfort i dostępność do kolei. 14 nowych stacji i przystanków wybudowanych na trasach kolejowych w stronę: Dębicy, Przeworska, Kolbuszowej i Strzyżowa czy dogodniejsze połączenia dalekobieżne na zmodernizowanych trasach do: Krakowa, Przemyśla, Jasła, Lublina to jedne z wielu nowości.

– Kontynuujemy proces inwestycyjny. Oprócz modernizacji linii kolejowych konsekwentnie zwiększamy dostępność komunikacyjną oraz poziom obsługi pasażerów i bezpieczeństwa. W 2025 roku oddaliśmy do użytkowania podróżnych, wybudowanych w ramach Rządowego Programu Przystankowego, łącznie dziesięć zaplanowanych inwestycji na Podkarpaciu w miejscowościach: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Ropczyce, Strzyżów, Mielec, Chorzelów czy Zaklików. Dostępność do kolei zwiększyliśmy także poprzez budowę parkingów w sąsiedztwie peronów: w Będziemyślu, Rogóżnie oraz w Żurawicy – przejście pod torami

Reklama

– wyliczyła Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA....

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 52% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/01/2026 19:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama