Zmodernizowane trasy, nowe tory, stacje i przystanki, lepsze połączenia regionalne i dalekobieżne – to efekt zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA na Podkarpaciu. W br. planowane są kolejne.
Inwestycje PLK SA przyniosły wiele istotnych zmian w województwie podkarpackim. Sprawiły, że mieszkańcy regionu mogą czuć większy komfort i dostępność do kolei. 14 nowych stacji i przystanków wybudowanych na trasach kolejowych w stronę: Dębicy, Przeworska, Kolbuszowej i Strzyżowa czy dogodniejsze połączenia dalekobieżne na zmodernizowanych trasach do: Krakowa, Przemyśla, Jasła, Lublina to jedne z wielu nowości.
– Kontynuujemy proces inwestycyjny. Oprócz modernizacji linii kolejowych konsekwentnie zwiększamy dostępność komunikacyjną oraz poziom obsługi pasażerów i bezpieczeństwa. W 2025 roku oddaliśmy do użytkowania podróżnych, wybudowanych w ramach Rządowego Programu Przystankowego, łącznie dziesięć zaplanowanych inwestycji na Podkarpaciu w miejscowościach: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Ropczyce, Strzyżów, Mielec, Chorzelów czy Zaklików. Dostępność do kolei zwiększyliśmy także poprzez budowę parkingów w sąsiedztwie peronów: w Będziemyślu, Rogóżnie oraz w Żurawicy – przejście pod torami
Reklama
– wyliczyła Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 52% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze