Spółka PKS Jarosław, którego właścicielem jest powiat jarosławski, rozpoczęła obsługę połączeń autobusowych w Bieszczadach. Zostanie także dzierżawcą dworca w Ustrzykach Dolnych i przystanków autobusowych.
Zgodnie z planami autobusy PKS Jarosław zaczną jeździć po powiecie bieszczadzkim od 1 lipca br. Jeszcze w czerwcu zaś na trasie: Ustrzyki Dolne – Rzeszów, Wetlina – Rzeszów i Polańczyk – Rzeszów. Zastąpią dotychczasowego przewoźnika, który zrezygnował jeszcze w lutym br. i zawiesił działalność 30 czerwca br.
– Już obecnie PKS Jarosław obsługuje linie na terenie trzech powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. Liczę, że to nowe wyzwanie, będzie bodźcem do dalszego rozwoju firmy – mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.
– Komunikacja zbiorowa, którą ma zapewnić PKS Jarosław, będzie pokrywać się z rozkładem jazdy dotychczasowego przewoźnika – wyjaśnia prezes jarosławskiego przedsiębiorstwa Ireneusz Kochanowicz.
Jak poinformowało kierownictwo firmy, kierowcy dotychczasowego przewoźnika, którzy zadeklarowali chęć przejścia do firmy PKS Jarosław, będą w niej zatrudnieni. Zapotrzebowanie na kierowców będzie dopasowane do okresu letniego (lipiec, sierpień) a następnie zwiększone w okresie szkolnym, czyli od września br.
– Szczegóły komunikacji szkolnej i dowozu uczniów zostaną podane szczegółowo po zakończeniu rozmów handlowych – dodał prezes I. Kochanowicz.
Warto też przypomnieć, że już w 2017 r. w Jarosławiu powstanie nowy dworzec, połączony z powierzchnią handlową. Starosta jarosławski planuje też na placu należącym do PKS (obok dworca PKP) zorganizować centrum przesiadkowe dla PKS, MZK i prywatnych przewoźników.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lepiej niech wezmą się za powiat jarosławski bo ledwie wiążą koniec z końcem.
Jeśli chodzi o powiat, to nałożenie dodatkowego podatku na mieszkańców powiatu rozwiązałoby problemy. Co do dworca, to to będzie śmiech na całą Polskę, jeśli Jarosław wyprzedzi Rzeszów w budowie takiego dworca.
no tak rzeszów ma się czym popisać tą kładko pączkiem gołębiowym dworcem i te galerie nic zieleni wszędzie smród i brud
Brak połączenia z Manasterz powiat Przeworski do Przeworsk w niedzielę i co tu komentować poprostu dziadostwo dawniej tak nie było zawsze można było wsiąśc kupic bilet i jechać a teraz mówią że idziemy z postępem a tak wogóle się cofiemy ponoć stawiamy na ekologię powinniśmy w takim razie postawić na komunikację zbiorową to powinien być priorytetOczekuję przywrócenia połączenia z Manasterza w święta i niedzielę około 15 tej do Przeworska dziękuję i pozdrawiam.
Lepiej niech wezmą się za powiat jarosławski bo ledwie wiążą koniec z końcem.
Jeśli chodzi o powiat, to nałożenie dodatkowego podatku na mieszkańców powiatu rozwiązałoby problemy. Co do dworca, to to będzie śmiech na całą Polskę, jeśli Jarosław wyprzedzi Rzeszów w budowie takiego dworca.
no tak rzeszów ma się czym popisać tą kładko pączkiem gołębiowym dworcem i te galerie nic zieleni wszędzie smród i brud