Reklama

PKS Jarosław podbija Bieszczady

Spółka PKS Jarosław, którego właścicielem jest powiat jarosławski, rozpoczęła obsługę połączeń autobusowych w Bieszczadach. Zostanie także dzierżawcą dworca w Ustrzykach Dolnych i przystanków autobusowych.

Zgodnie z planami autobusy PKS Jarosław zaczną jeździć po powiecie bieszczadzkim od 1 lipca br. Jeszcze w czerwcu zaś na trasie: Ustrzyki Dolne – Rzeszów, Wetlina – Rzeszów i Polańczyk – Rzeszów. Zastąpią dotychczasowego przewoźnika, który zrezygnował jeszcze w lutym br. i zawiesił działalność 30 czerwca br.

– Już obecnie PKS Jarosław obsługuje linie na terenie trzech powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. Liczę, że to nowe wyzwanie, będzie bodźcem do dalszego rozwoju firmy – mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Reklama

– Komunikacja zbiorowa, którą ma zapewnić PKS Jarosław, będzie pokrywać się z rozkładem jazdy dotychczasowego przewoźnika – wyjaśnia prezes jarosławskiego przedsiębiorstwa Ireneusz Kochanowicz.

Jak poinformowało kierownictwo firmy, kierowcy dotychczasowego przewoźnika, którzy zadeklarowali chęć przejścia do firmy PKS Jarosław, będą w niej zatrudnieni. Zapotrzebowanie na kierowców będzie dopasowane do okresu letniego (lipiec, sierpień) a następnie zwiększone w okresie szkolnym, czyli od września br.

Reklama

– Szczegóły komunikacji szkolnej i dowozu uczniów zostaną podane szczegółowo po zakończeniu rozmów handlowych – dodał prezes I. Kochanowicz.

Warto też przypomnieć, że już w 2017 r. w Jarosławiu powstanie nowy dworzec, połączony z powierzchnią handlową. Starosta jarosławski planuje też na placu należącym do PKS (obok dworca PKP) zorganizować centrum przesiadkowe dla PKS, MZK i prywatnych przewoźników.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Miron - niezalogowany 2017-06-30 11:00:15

    Lepiej niech wezmą  się za powiat  jarosławski bo ledwie wiążą koniec z końcem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    iz - niezalogowany 2017-06-30 17:49:54

    Jeśli chodzi o powiat, to nałożenie dodatkowego podatku na mieszkańców powiatu rozwiązałoby problemy. Co do dworca, to to będzie śmiech na całą Polskę, jeśli Jarosław wyprzedzi Rzeszów w budowie takiego dworca.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sebol - niezalogowany 2017-07-09 14:33:18

    no tak rzeszów ma się czym popisać tą kładko pączkiem gołębiowym dworcem i te galerie nic zieleni wszędzie smród i brud

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama