Ponieważ rozpoczyna się okres, w którym place zabaw ożywają, sprawdziliśmy, czy są przygotowane na przyjęcie dzieci.
Koszt doposażenia placu zabaw wyniósł ponad 238 tysięcy złotych – informuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia. W sąsiedztwie placu powstaje przeznaczony dla dzieci i młodzieży park wspinaczkowy. Uznany za najlepszy w Polsce plac w trzeciej edycji konkursu „Mieszkam TU – mądre pomysły na mądre miasto” jest przygotowany dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, które do tej pory mogły tylko pomarzyć o huśtawce, czy karuzeli.
– Budowa placów zabaw w ramach budżetu obywatelskiego cieszy się dużym zainteresowaniem i poparciem mieszkańców. W tym roku powstaną w Lubaczowie trzy nowe place – mówi Krzysztof Szpyt, burmistrz Lubaczowa. Podobnie jest w innych miastach regionu. W Przeworsku powstanie kolejny plac przy ul. Szpitalnej. Miejsca do zabaw powstają także w Jarosławiu.
Nad sprawnością i stanem sanitarnym placów zabaw czuwają samorządy. Sprawdza je też sanepid. – Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników, Gmina Miejska Jarosław zawarła umowę z Jarosławskim Przedsiębiorstwem Komunalnym spółka z o.o. na całoroczne utrzymanie placów zabaw. Zgodnie z jej zapisami, stan techniczny wszystkich urządzeń jest pod stałym nadzorem i podlega cotygodniowej kontroli, a stwierdzone usterki są na bieżąco usuwane – informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia. – W ostatnich dwu latach oddaliśmy trzy nowe place. W tym roku wybudujemy kolejny. Pozimowy przegląd już zrobiono. Wymieniono także piasek w piaskownicach. Place są ogrodzone, a zamontowane w nich urządzenia nowe z certyfikatami bezpieczeństwa –zapewnia Leszek Kisiel, burmistrz Przeworska. – W Lubaczowie mamy dwa duże typowo miejskie place zabaw z nowymi urządzeniami, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Place są kontrolowane na bieżąco. Rezygnujemy z piaskownic na otwartych miejskich placach. Są one natomiast na placach przy przedszkolach i na osiedlach – wyjaśnia K. Szpyt.
Jak dowiadujemy się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu, prowadzone są kontrole wyrywkowe, a co roku na dwu placach kontrole planowane. Pobierany jest piasek. Próbki wysyłane do badań. – Wyniki są dobre. Nic złego nie stwierdzono – zapewniają inspektorzy sanitarni. – Zwracamy uwagę nie tylko na stan sanitarny obiektów, ale też na ich bezpieczeństwo. Jeśli mamy uwagi do piasku wypełniającego piaskownice, zalecamy wymianę – dodają przedstawiciele lubaczowskiego sanepidu. Inspektorzy sanitarni zapewniają, że czuwają nad placami zabaw. Urządzone miejsca do zabawy to nie tylko miejskie place zabaw. To także place należące do spółdzielni mieszkaniowych, do szkół i przedszkoli. Za ich przygotowanie odpowiada właściciel. Z uzyskanych zapewnień wynika, że wszystkie są gotowe na rozpoczynający się sezon. – Rodzice mogą być spokojni. Place zabaw są sprawdzane pod względem bezpieczeństwa i sanitarnym – mówią przedstawiciele władz miejskich. – Wszystkie place są ogrodzone – przypomina burmistrz Przeworska. Wiele miejsc przeznaczonych do zabawy jest dodatkowo nadzorowana.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.CZAS SPRAWDZIĆ PLAC ZABAW NA WYSOCKIEGO (LIPOWICA)!!!BOISKO KRETOWISKO ŚCIERNISKO TRWA PO KOLANA KOSZ ZAWSZE ZAPEŁNIONY ŚMIECI PEŁNO POBITE BUTELKI PANIE Z PIESKAMI SRAJĄCY..... WSZĘDZIE A NADODATEK STAN TECHNICZY PLACU ZABAW JEST W OPŁAKANYM STANIE GDZIE 99% DZIECI KORZYSTA Z NIEGO BO NIE MA INNEJ ROZRYWKI NA TYM OSIEDLU A I BRAK PRZEJŚCIA DLA DZIECI ŻEBY PRZEDOSTAĆ SIĘ NA DRUGĄ STRONĘ ULICY TRZEBA SZYBKO DOŚĆ RYZYKOWNIE SIĘ RUSZAĆ ALE TAK TO JEST MUSI SIĘ COŚ STAĆ ŻEBY SIĘ COŚ ZMIENIŁO.
Za takie coś chwalė
CZAS SPRAWDZIĆ PLAC ZABAW NA WYSOCKIEGO (LIPOWICA)!!!BOISKO KRETOWISKO ŚCIERNISKO TRWA PO KOLANA KOSZ ZAWSZE ZAPEŁNIONY ŚMIECI PEŁNO POBITE BUTELKI PANIE Z PIESKAMI SRAJĄCY..... WSZĘDZIE A NADODATEK STAN TECHNICZY PLACU ZABAW JEST W OPŁAKANYM STANIE GDZIE 99% DZIECI KORZYSTA Z NIEGO BO NIE MA INNEJ ROZRYWKI NA TYM OSIEDLU A I BRAK PRZEJŚCIA DLA DZIECI ŻEBY PRZEDOSTAĆ SIĘ NA DRUGĄ STRONĘ ULICY TRZEBA SZYBKO DOŚĆ RYZYKOWNIE SIĘ RUSZAĆ ALE TAK TO JEST MUSI SIĘ COŚ STAĆ ŻEBY SIĘ COŚ ZMIENIŁO.