Reklama

Płatne parkingi na razie bezpłatne

08/04/2020 07:51

Wojciech Bakun zdecydował, że od 3 kwietnia do odwołania nie będą pobierane opłaty w strefach płatnego parkowania. Tym samym nie będą też prowadzone na nich kontrole. Decyzja prezydenta jest związana z trwającym stanem epidemicznym.

– Decyzja Prezydenta ma na celu przede wszystkim ułatwienie życia mieszkańcom, którzy są zmuszeni do korzystania z własnych samochodów, aby dojechać do pracy, czy dowieść zakupy. Zawieszenie opłat parkingowych i kontroli wyklucza także konieczność korzystania z parkometrów i ogranicza możliwość kontaktu z drugim człowiekiem, a więc zmniejsza również zagrożenie zakażeniem – poinformował Witold Wołczyk z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Podobne rozwiązanie wprowadziły już inne miasta, jak Kraków, Gdynia, Opole, czy Tychy. Z apelem w tej sprawie zwrócił się do samorządów także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Fan - niezalogowany 2020-04-08 11:40:42

    Ale pomoc szok, w kieszeni zaoszczędzimy 2 zł! Ma gość gest, zamiast zwalniać np z czynszu i innych opłat oferuje darmowe parkowanie, źenada 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ech - niezalogowany 2020-04-08 11:46:38

    Ma gest, 2zl zostaje w kieszeni, a po co zwalniać np z podatku? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Młoda lekarka - niezalogowany 2020-04-08 17:54:56

    Będąc młodą lekarką, korzystając z lokum w ramach startapu na ulicy Ratuszowej, wpadł do mnie raz pacjent, który korzystając z ochrony RODO zasłonił swoje oblicze gazetą z życiem. Moim medycznym okiem zauważyłam, że ma na nogach adidasy, a jedną rękę trzyma za plecami. Mocnym głosem zmusiłam pacjenta, by wreszcie powiedział z czym ma problem. Odzyskawszy głos z bólem stwierdził, że boli go łapa. No tak, pomyślałam, wsadził ją między drzwi lub nie tam gdzie trzeba. Odrzekł „Pani doktór, tę łapę mam od dawna i tak mnie swędzi, tak mnie boli i mnie się nie słucha, że mam ochotę ją odciąć”. Z mego onkologiczno-chirurgicznego doświadczenia wiem, że czasem trzeba coś odciąć, ale w tym momencie się powstrzymałam od mojego porady. Wszak bez jednej ręki ciężko żyć, więc mówię pacjentowi „Panie prezydencie, musisz pan żyć z tą łapą, w razie problemów, wsadź ją sobie w …. gdzie jest jej miejsce”. Pacjent poczuwszy się szczęśliwy za moją medyczną poradą podziękował serdecznie i zwolnił mnie z opłat za parking. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama