Reklama

Pływacki błysk Zuzi i Fabiana

Znakomicie podczas Mistrzostw Podkarpacia w Nowej Dębie spisali się uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, zdobywając aż siedem złotych medali! Absolutną gwiazdą imprezy był Fabian Brożyniak, który zdobył aż pięć krążków z najcenniejszego kruszcu. Zuzanna Piętnik dwa. Oboje są nadziejami jarosławskiego pływania.

Zuzanna Piętnik jest uczennicą czwartej klasy SMS Jarosław i zawodniczką Wielosekcyjnego Klubu Sportowego Błysk Jarosław. W Nowej Dębie zwyciężyła na dystansie 100 m stylem klastycznym, bijąc przy okazji swój rekord życiowy. WKS Błysk Jarosław to klub, o którym niewiele osób słyszało. Jest stowarzyszeniem, działającym na terenie powiatu jarosławskiego od 2019 r. Działa w formie „holdingu”, zrzeszając trenerów i instruktorów różnych dyscyplin. Zrzesza obecnie ponad pół tysiąca młodych sportowców. Lwia część dzieci, które uczęszczają na zajęcia, to młodzi adepci pływania, ale również są wśród nich piłkarze nożni. Klub utrzymuje się jedynie ze składek pochodzących od zrzeszonych trenerów. Jest to wystarczające, aby sprostać podstawowym potrzebom sprzętowym, jednak nie wykracza to poza ramy najpilniejszych spraw.

„Głównym założeniem naszego projektu jest długofalowość. Chcemy, aby w obecnych szkółkach dziecięcych różnych dyscyplin budować sekcje sportowe juniorów, ale także seniorów. Jesteśmy jedyną instytucją w powiecie, prowadzącą rehabilitację osób niepełnosprawnych w wodzie oraz naukę pływania skierowaną ku takim osobom. Nasi niepełnosprawni podopieczni startują między innymi w maratonach pływackich. Trenujemy także dorosłych, którzy startują w zawodach triathlonowych, jak i innych związanych z pływaniem” – można przeczytać na stronie internetowej Błysku.


fot.www.facebook.com/blyskjaroslaw
Podczas Mistrzostw Podkarpacia w pływaniu w Nowej Dębie Zuzanna Piętnik zdobyła dwa złote medale.

Reklama

Fabian Brożyniak ma 11 lat. Reprezentuje AZS Jarosław. Jest uczniem szóstej klasy jarosławskiej SMS. W Nowej Dębie zdobył aż 5 złotych medali! Został oczywiście wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Pierwsze złoto wywalczył na dystansie 50 m stylem dowolnym. Następnie był najszybszy na 50 m stylem motylkowym, a przy okazji pobił rekord życiowy. Potem triumfował na 100 m stylem dowolnym (także z nową „życiówką”) i na 50 m stylem grzbietowym. Do pobicia rekordu województwa podkarpackiego zabrakło mu ledwie 0,08 sekundy. Ukoronowaniem wspaniałego startu było złoto na 100 m stylem zmiennym i oczywiście kolejny rekord życiowy.

– Fabian jest bardzo zdolnym i perspektywicznym sportowcem. Zawsze sumienny i pracowity. Do swojej pasji podchodzi z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Co bardzo cenne, bardzo mocno wspiera go cała rodzina i za to należą się im podziękowania i ogromne gratulacje – powiedział Mateusz Leja, który wspólnie z Katarzyną Łaszkiewicz, trenuje F. Brożyniaka.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama