Reklama

Po naszej interwencji firma uprzątnęła działkę

11/06/2018 16:00

Po naszym artykule firma Strabag uprzątnęła niewłaściwie zajętą przez siebie działkę.

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o tym, że firma budująca obwodnicę Oleszyc bezprawnie zajęła część działki Adama Bystrzyckiego, składując na niej ziemię. Anna Cembrzyńska, rzecznik prasowy Strabagu zapowiedziała, że przeprowadzone zostaną szczegółowe pomiary geodezyjne, aby wykluczyć możliwość zajmowania przez firmę terenu nienależącego do placu budowy. Wykazały one, że faktycznie budowlańcy przekroczyli granicę[paywall]. Potwierdziła to w e-mailu A. Cembrzyńska już po ukazaniu się artykułu.

„Po przeprowadzonych wczoraj  pomiarach geodezyjnych okazało się, że niewielka ilość ziemi ze składowanych na obszarze budowy hałd obsypała się na działkę Pana Adama Bystrzyckiego” – napisała, dodając, że działka została zajęta w niewielkim stopniu, od 40 cm do 150 cm.

Reklama

Obiecała przy tym, że do 4 czerwca humus zostanie usunięty z własności pana Adama, a teren zostanie doprowadzony do stanu pierwotnego. „Bardzo proszę o przekazanie Panu Adamowi Bystrzyckiemu powyższej informacji oraz przeprosin ze strony firmy za zaistniałe niedogodności” – napisała na koniec.

Od pana Adama otrzymaliśmy potwierdzenie, że działka została uprzątnięta. – Dziękuję za zainteresowanie się problemem – powiedział A. Bystrzycki.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama