Na lutowej sesji rady miasta jarosławscy radni przegłosowali uchwałę dotyczącą powrotu do pomysłu budżetu obywatelskiego, którą w ubiegłym roku uchylono, tłumacząc trudną sytuacją finansową miasta.
Mimo poprzedzającej głosowanie nad uchwałą dyskusji, w której niektórzy radni wskazywali, że wrzucanie tematu na sesji nadzwyczajnej niekoniecznie ma swoje uzasadnienie i być może należałoby zostawić go radzie, która wyłoniona zostanie w czasie zbliżających się wielkimi krokami wyborów samorządowych, finalnie wszyscy radni uczestniczący w sesji poprali projekt zgłoszony przez burmistrza Waldemara Palucha. A to oznacza, że w jarosławskim budżecie ponownie będą się musiały znaleźć pieniądze na koncepcje inwestycji i działań zaproponowane przez samych mieszkańców. Dotychczasowa 9-letnia tradycja budżetu obywatelskiego, mimo rocznej przerwy, zostanie więc podtrzymana.
Na wiosnę ubiegłego roku zdecydowano o czasowej rezygnacji z kolejnej edycji BO, co tłumaczono koniecznością zachowania równowagi finansowej miasta w szczególnie niesprzyjającym okresie....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 72% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze