Reklama

Po rocznej przerwie wraca budżet obywatelski

Na lutowej sesji rady miasta jarosławscy radni przegłosowali uchwałę dotyczącą powrotu do pomysłu budżetu obywatelskiego, którą w ubiegłym roku uchylono, tłumacząc trudną sytuacją finansową miasta.

Mimo poprzedzającej głosowanie nad uchwałą dyskusji, w której niektórzy radni wskazywali, że wrzucanie tematu na sesji nadzwyczajnej niekoniecznie ma swoje uzasadnienie i być może należałoby zostawić go radzie, która wyłoniona zostanie w czasie zbliżających się wielkimi krokami wyborów samorządowych, finalnie wszyscy radni uczestniczący w sesji poprali projekt zgłoszony przez burmistrza Waldemara Palucha. A to oznacza, że w jarosławskim budżecie ponownie będą się musiały znaleźć pieniądze na koncepcje inwestycji i działań zaproponowane przez samych mieszkańców. Dotychczasowa 9-letnia tradycja budżetu obywatelskiego, mimo rocznej przerwy, zostanie więc podtrzymana.

Na wiosnę ubiegłego roku zdecydowano o czasowej rezygnacji z kolejnej edycji BO, co tłumaczono koniecznością zachowania równowagi finansowej miasta w szczególnie niesprzyjającym okresie....

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 72% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/03/2024 16:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama