Reklama

Po sąsiedzku, z pomysłem. Osiedlowa impreza z akcentem charytatywnym

Na osiedlu Infiore Park w Przemyślu kolejny raz udowodniono, że jak się chce, to można, a dobra zabawa w gronie sąsiadów to nie tylko świetna okazja do poznania się bliżej, ale i fantastyczny sposób na spędzenie popołudnia. A jeśli jeszcze przy okazji można komuś pomóc, satysfakcja jest podwójna.

Nie tak dawno, bo przed wakacjami, informowaliśmy o ciekawej inicjatywie mieszkańców osiedla Infiore Park, którzy postanowili działać na rzecz swojej małej, osiedlowej społeczności i zorganizowali piknik z licznymi atrakcjami, sprzyjającymi zacieśnianiu sąsiedzkich kontaktów. Zabawa udała się wyśmienicie, więc postanowiono pójść za ciosem. Tym razem kilku osiedlowych społeczników – Edyta Bobko, Marcin Mazur, Edyta i Kornel Rusinowie oraz Anna Grochowicz, wspierani przez innych mieszkańców, na zakończenie wakacji zorganizowali imprezę pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”, której przyświecał także cel charytatywny. Do wspólnej zabawy zaproszono bowiem nie tylko społeczność osiedla, ale też dzieci z domu dziecka, na których rzecz przeprowadzono kwestę do puszek. – Zaproponowaliśmy dyskotekę dla dzieci i dorosłych pod chmurką, pokazy i naukę tańca, zajęcia sportowe Ninja Kids i wiele konkursów z nagrodami. Ale oprócz rozrywki była też[paywall] odrobina edukacji, bo udało nam się zorganizować instruktaż pierwszej pomocy i zaprosić do tego celu przedstawicieli straży pożarnej. Była też służba więzienna z psami, jej przedstawiciele opowiedzieli najmłodszym o swojej pracy i udziale w niej czworonogów. Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymały różnego rodzaju odblaski, żeby były bardziej widoczne podczas powrotu ze szkoły – opowiada przedstawiciel organizatorów M. Mazur. – Wyszła fajna impreza, zorganizowana niewielkim kosztem, która oczywiście nie byłaby możliwa bez udziału sponsorów, a więc firm: Nieruchomości Pruchnik, PBS Mrówka, , IT RTV AGD Krzysztof Kwaśnik, Infores, Luksus-stomatologia, @NZOZ lek. stok. Tadeusz Ledwoń, a także Nadleśnictwa Krasiczyn, Lasów Państwowych i radnego Pawła Zastrowskiego. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy – podsumował.

Reklama

fot.materiały organizatora


fot.materiały organizatora
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama