Reklama

Pobałakajmy serdeńko

04/02/2017 09:30

20 stycznia w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się spotkanie z Marią Żemełko, autorką książki Na bambetlu, czyli lwowskie bałakanie. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła kapela „Ta Joj”.


fot.Kamil Jacek Zarański
Kapela „Ta Joj”

Pomimo początkowego zamieszania dotyczącego lokalizacji imprezy (pierwotnie miała się ona odbyć w kamienicy mieszczańskiej) przemyska publiczność naprawdę dopisała[paywall]. Prawie wszystkie miejsca na sali widowiskowej głównego budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej były zajęte. Co więcej, chyba nikt z gości nie wyszedł zawiedziony.

 Oczywiście niemal wszystkie sceniczne rozmowy prowadzone były z użyciem bałaku, a więc tradycyjnej gwary lwowskiej ulicy. Zabawne wierszowane anegdotki, opowiastki i niemniej śmieszne spontaniczne dialogi w wykonaniu autorki i Edwarda Rabczuka wywoływały salwy śmiechu i gromki aplauz publiczności.  Dodatkowo o nastrój na spotkaniu zadbała przemyska kapela „Ta Joj”, wykonując mniej i bardziej znane lwowskie szlagiery, a także własne kompozycje utrzymane w podobnym klimacie.


kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama