4 sierpnia br., od godziny 8, na przejeździe kolejowym przy ul. Mariackiej w Przemyślu prowadzono działania pod hasłem „Bezpieczny piątek.
Liczba wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce maleje z roku na rok. Jednak wciąż blisko 99 proc. z nich to skutek nieuwagi lub brawury, głównie kierowców lekceważących znaki. Stąd w każdy wakacyjny piątek na wybranych przejazdach w kraju dyżurują przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Straży Ochrony Kolei oraz policji. Patrolowane są również tory w okolicach tzw. dzikich przejść.
Celem kampanii jest przekazanie szerokiej opinii publicznej zasad bezpiecznego przemieszczania się przez przejazdy kolejowe. W Przemyślu działania pod hasłem „Bezpieczny piątek” prowadzone były 4 sierpnia na przejeździe przy ul Mariackiej.
– Obyło się bez mandatów karnych. 3 osoby pouczyliśmy, rozdaliśmy 300 ulotek promujących bezpieczne zachowania na torach – stwierdza Adam Morawski z Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu.
Z ulotek rozdawanych przez funkcjonariuszy, adresowanych zarówno do kierowców, jak i pieszych, można się dowiedzieć m.in., że lokomotywa, która waży średnio 80 ton, uderza w samochód z siłą porównywalną do siły z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
odebrać jej powinni prawo jazdy