Reklama

Pociąg miażdży auto jak aluminiową puszkę [WIDEO]

16/08/2017 16:30

4 sierpnia br., od godziny 8, na przejeździe kolejowym przy ul. Mariackiej w Przemyślu prowadzono działania pod hasłem „Bezpieczny piątek.

Liczba wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce maleje z roku na rok. Jednak wciąż blisko 99 proc. z nich to skutek nieuwagi lub brawury, głównie kierowców lekceważących znaki. Stąd w każdy wakacyjny piątek na wybranych przejazdach w kraju dyżurują przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Straży Ochrony Kolei oraz policji. Patrolowane są również tory w okolicach tzw. dzikich przejść.

Celem kampanii jest przekazanie szerokiej opinii publicznej zasad bezpiecznego przemieszczania się przez przejazdy kolejowe. W Przemyślu działania pod hasłem „Bezpieczny piątek” prowadzone były 4 sierpnia na przejeździe przy ul Mariackiej.

– Obyło się bez mandatów karnych. 3 osoby pouczyliśmy, rozdaliśmy 300 ulotek promujących bezpieczne zachowania na torach – stwierdza Adam Morawski z Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu.

 Z ulotek rozdawanych przez funkcjonariuszy, adresowanych zarówno do kierowców, jak i pieszych, można się dowiedzieć m.in., że lokomotywa, która waży średnio 80 ton, uderza w samochód z siłą porównywalną do siły z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę. 

Ktoś ma wątpliwości, po co te akcje? Zapraszamy do obejrzenia wideo!


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kc - niezalogowany 2017-08-17 10:19:50

    odebrać jej powinni prawo jazdy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama