Reklama

Podkarpackie Historie w Arboretum Bolestraszyce. Spotkanie z Magdą Skubisz i Moniką Maciewicz

18/11/2023 13:27

Młodzież licealna z przemyskich szkół uczestniczyła w spotkaniu autorskim z dwiema pisarkami, które nie tylko mieszkają na Podkarpaciu, ale również przybliżają historię tego regionu w swoich powieściach.

Bezpośrednim powodem wydarzenia była premiera trzeciego tomu cyklu powieściowego Magdy Skubisz o rodzinie Tyszkowskich – „Jemioła, klątwa i cholera”. Natomiast w czerwcu tego roku ukazał się trzeci tom trylogii o Wiedmie Moniki Maciewicz – „Żmijątko”.

Obydwie pisarki przybliżają wątki historyczne związane z ziemią przemyską. Magda Skubisz fabularyzuje XIX-wieczną historię, a Monika Maciewicz sięga do czasów wczesnego średniowiecza.

Spotkanie odbyło się 7 listopada, w ramach projektu „Podkarpackie historie w Arboretum Bolestraszyce”, a poprowadziła je redaktor Anna Cichy z Radia Eska. Młodzież miała okazję porozmawiać z pisarkami, dowiedzieć się, jak wygląda proces twórczy, gromadzenie materiałów, research, praca nad stylem wypowiedzi.

Reklama

Była to też okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat historii Podkarpacia. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama