Reklama

Podróż w czasie na krasiczyńskim Zamku [ZDJĘCIA]

08/05/2017 14:00

W środę, 3 maja w Zamku w Krasiczynie oraz okalającym go parku można było usłyszeć m.in. dziarskie dźwięki dętej orkiestry, chrzęst mieczy walczących rycerzy oraz energetyczne utwory zespołu K.A.S.A. Atrakcji przygotowanych na imprezę plenerową pt. „Majówka w Zamku w Krasiczynie” nie brakowało.

Goście uczestniczący w  pierwszej w tym sezonie imprezie organizowanej przez Zamek w Krasiczynie nie mogli narzekać na nudę. Na rozpoczęcie zagrała Orkiestra Dęta OSP w Rokietnicy, która ściągała na dziedziniec zamkowy coraz więcej słuchaczy spacerujących po parku. W repertuarze nie brakowało znanych i[paywall]  lubianych utworów. Wielu emocji zgromadzonym na placu uczestnikom imprezy dostarczyła Grupa Eventów Historycznych Sarmata, która w swoim pokazie zawarła elementy lekcji historii, zwyczajów szlacheckich oraz zaangażowała publiczność. Udział w konkurencjach brały nie tylko dzieci, lecz także dorośli.

Dziedziniec niejednokrotnie rozbrzmiewał naprzemiennie salwami śmiechu i oklaskami wywołanymi przez charyzmatycznych i pełnych pasji członków Grupy „Sarmata”. W trakcie pikniku odbywała się prezentacja rękodzieła ludowego oraz prac lokalnych artystów. Można było między innymi spróbować lokalnego sera, zapoznać się z działaniem i zastosowaniem syropów, ziółek i nalewek zrobionych z naturalnych składników zebranych na terenie Pogórza Przemyskiego. Chętni mogli poznać tajniki produkcji fajek, podziwiać rękodzieła z gliny, a co najciekawsze – wykonać coś dla siebie na miejscu i poczuć się jak prawdziwy rękodzielnik. Coraz liczniejsza publiczność zapowiadała występ gwiazdy wieczoru – Krzysztofa „Kasy” Kasowskiego z zespołem. „Kasa” jak zwykle rozpalił słuchaczy do czerwoności.

Na zakończenie pikniku organizatorzy zmienili tonację. Melomani mieli okazję wysłuchać pięknego musicalu „ Romeo i Julia” według Williama Shakespeare’a w wykonaniu Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury z Leżajska. Jedną z najwspanialszych atrakcji był sam zamek i przepiękny o tej porze roku park. Ilość zwiedzających i spacerujących gości była imponująca, a wszystko przy pięknej pogodzie, co przy kapryśnej w tym roku aurze dodało przedsięwzięciu dodatkowego waloru.   

Będzie się działo!

– Aktualnie przygotowujemy się bardzo intensywnie do sezonu letniego. Szykujemy szereg atrakcji. Warto wspomnieć, że w najbliższym czasie w dniach 13 – 14 maja zaplanowaliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej obchody z okazji 150. rocznicy urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy. W kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krasiczynie planowana jest uroczysta msza święta, sesja popularno-naukowa w krasiczyńskim zamku, koncert na dziedzińcu oraz specjalnie przygotowana na tę okazję wystawa. Zjadą się przedstawiciele rodzin arystokratycznych z różnych stron kraju i świata oraz potomkowie właścicieli Zamku w Krasiczynie. Oczywiście nie zabraknie koncertów plenerowych.  Postaramy się przyciągnąć jak największą liczbę turystów do zamku. Myślę, że Krasiczyn jest bardzo ciekawym punktem na mapie nie tylko Polski, ale również Europy – miejscem które koniecznie trzeba zwiedzić i zobaczyć –  powiedziała Żaneta Niedbała z Działu Marketingu i Reklamy zamku w Krasiczynie.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama