W środę, 3 maja w Zamku w Krasiczynie oraz okalającym go parku można było usłyszeć m.in. dziarskie dźwięki dętej orkiestry, chrzęst mieczy walczących rycerzy oraz energetyczne utwory zespołu K.A.S.A. Atrakcji przygotowanych na imprezę plenerową pt. „Majówka w Zamku w Krasiczynie” nie brakowało.
Goście uczestniczący w pierwszej w tym sezonie imprezie organizowanej przez Zamek w Krasiczynie nie mogli narzekać na nudę. Na rozpoczęcie zagrała Orkiestra Dęta OSP w Rokietnicy, która ściągała na dziedziniec zamkowy coraz więcej słuchaczy spacerujących po parku. W repertuarze nie brakowało znanych i[paywall] lubianych utworów. Wielu emocji zgromadzonym na placu uczestnikom imprezy dostarczyła Grupa Eventów Historycznych Sarmata, która w swoim pokazie zawarła elementy lekcji historii, zwyczajów szlacheckich oraz zaangażowała publiczność. Udział w konkurencjach brały nie tylko dzieci, lecz także dorośli.
Dziedziniec niejednokrotnie rozbrzmiewał naprzemiennie salwami śmiechu i oklaskami wywołanymi przez charyzmatycznych i pełnych pasji członków Grupy „Sarmata”. W trakcie pikniku odbywała się prezentacja rękodzieła ludowego oraz prac lokalnych artystów. Można było między innymi spróbować lokalnego sera, zapoznać się z działaniem i zastosowaniem syropów, ziółek i nalewek zrobionych z naturalnych składników zebranych na terenie Pogórza Przemyskiego. Chętni mogli poznać tajniki produkcji fajek, podziwiać rękodzieła z gliny, a co najciekawsze – wykonać coś dla siebie na miejscu i poczuć się jak prawdziwy rękodzielnik. Coraz liczniejsza publiczność zapowiadała występ gwiazdy wieczoru – Krzysztofa „Kasy” Kasowskiego z zespołem. „Kasa” jak zwykle rozpalił słuchaczy do czerwoności.
Na zakończenie pikniku organizatorzy zmienili tonację. Melomani mieli okazję wysłuchać pięknego musicalu „ Romeo i Julia” według Williama Shakespeare’a w wykonaniu Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury z Leżajska. Jedną z najwspanialszych atrakcji był sam zamek i przepiękny o tej porze roku park. Ilość zwiedzających i spacerujących gości była imponująca, a wszystko przy pięknej pogodzie, co przy kapryśnej w tym roku aurze dodało przedsięwzięciu dodatkowego waloru.
– Aktualnie przygotowujemy się bardzo intensywnie do sezonu letniego. Szykujemy szereg atrakcji. Warto wspomnieć, że w najbliższym czasie w dniach 13 – 14 maja zaplanowaliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej obchody z okazji 150. rocznicy urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy. W kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krasiczynie planowana jest uroczysta msza święta, sesja popularno-naukowa w krasiczyńskim zamku, koncert na dziedzińcu oraz specjalnie przygotowana na tę okazję wystawa. Zjadą się przedstawiciele rodzin arystokratycznych z różnych stron kraju i świata oraz potomkowie właścicieli Zamku w Krasiczynie. Oczywiście nie zabraknie koncertów plenerowych. Postaramy się przyciągnąć jak największą liczbę turystów do zamku. Myślę, że Krasiczyn jest bardzo ciekawym punktem na mapie nie tylko Polski, ale również Europy – miejscem które koniecznie trzeba zwiedzić i zobaczyć – powiedziała Żaneta Niedbała z Działu Marketingu i Reklamy zamku w Krasiczynie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze