Reklama

Podróżni pogrywali ze strażnikami

06/02/2018 12:54

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce i Krościenku zatrzymali 3 obywateli Ukrainy, którzy zamiast prawdziwych pieniędzy na pobyt w Polsce okazali banknoty do gier planszowych.

Obywatele Ukrainy w wieku 25, 36 i 55 lat stawili się do odprawy granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski. W trakcie kontroli paszportowej zostali poproszeni przez funkcjonariuszy o okazanie gotówki na pobyt w Polsce. Wówczas pokazali[paywall] banknoty do gier planszowych. W sumie: 2 banknoty przypominające 50 dolarów i 2 banknoty przypominające 100 „zielonych” oraz  6 banknotów przypominających wyglądem 500 euro.

– Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu – mówi major Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat.

Reklama

Oprócz zarzutów karnych otrzymali również administracyjną decyzję o odmowie wjazdu na teren Polski i wrócili na Ukrainę. Atrapy banknotów zostały zabezpieczone dla celów dowodowych – dodaje.

Aby wjechać na terytorium państw Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę, jeśli jest ona wymagana. Muszą również uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, posiadać pieniądze wystarczające na utrzymanie, zarówno podczas planowanego pobytu jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego (tj. 300 zł do 3 dni i 75 zł na każdy kolejny dzień pobytu).
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama