Reklama

Podzielili się swoją krwią

10/04/2016 18:54

Ponad 9 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej na sieniawskim Rynku.

Końcem marca do mobilnego autobusu zgłosiło się wielu ludzi dobrego serca, którzy postanowili oddać  krew. Akcja „Twoja krew, moje życie” została zorganizowana przez reaktywowany Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Orzeł” przy OSP Sieniawa oraz[paywall] Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, a także we współpracy z PCK w Przeworsku i Zespołem Szkół w Sieniawie.

Wśród oddających krew nie zabrakło uczniów. Szkoła nawiązała współpracę z Oddziałem Rejonowym PCK w Przeworsku, w ramach której uczniowie odwiedzili RCKiK w Rzeszowie. Zdobyta tam wiedza pozwoliła im zrozumieć potrzebę dzielenia się krwią.

Dla wielu z tych osób udział w czwartkowej akcji był debiutem, jednak już zapowiedzieli, że ich przygoda z krwiodawstwem na tym się nie kończy. Tego dnia do mobilnego autobusu zgłosiło się w sumie 38 osób, nie wszystkie jednak zostały zakwalifikowane. Krew oddało 21 osób, dzięki którym zebrano 9,2 litra tego cennego leku.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości