Reklama

Podzielili się życiem. Krwiobus znów zawitał do Jarosławia


Łącznie 5400 ml krwi udało się zebrać podczas ostatniej, wtorkowej (3 marca) wizyty krwiobusa w Jarosławiu. Cykliczna akcja przynosi piękne owoce, a jej kolejna odsłona już w kwietniu.


We wtorek, 3 marca, piękna, słoneczna aura sprzyjała pomaganiu. Tym niewątpliwie jest dzielenie się cząstką siebie z potrzebującymi. Mowa o akcji krwiodawstwa, którą jarosławski samorząd organizuje cyklicznie wespół z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W Jarosławiu akcje poboru krwi w krwiobusie odbywają się bowiem regularnie, zazwyczaj raz w miesiącu. W ramach ostatniej chęć podzielenia się tym bezcennym lekiem, jakim jest krew, zgłosiły 22 osoby. Niestety część nie przeszła wstępnej weryfikacji, wiec finalnie pobrano krew od  12 dawców, co dało łącznie 5400 ml tego cennego płynu!

„Dziękujemy każdemu, kto zdecydował się dziś pomóc – Wasz gest ma ogromne znaczenie” – przekazał wyrazy wdzięczności jarosławski ratusz.

Reklama

Kolejna taka inicjatywa już za miesiąc. Krwiobus zaparkuje ponownie na jarosławskim Rynku 7 kwietnia.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich krwiodawców – zarówno tych stałych, jak i osoby, które dopiero planują oddać krew po raz pierwszy” – apelują o liczny udział organizatorzy. 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/03/2026 18:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama