Po Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl i Centrum Informacji Turystycznej kolejna instytucja trafiła pod skrzydła Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To Podziemna Trasa Turystyczna, której operatorem przez niecałe dwa lata była warszawska firma „Klavo”.
Niedawno informowaliśmy, że Centrum Informacji Turystycznej w Przemyślu, które przez dwa lata prowadzone było przez przemyski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, z dniem 1 stycznia 2025 r. przeszło pod skrzydła Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. CIT przez owe dwa lata działało bardzo dobrze. Świadczył o tym choćby fakt otrzymania certyfikatu Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii 3 gwiazdek.
– Po dwóch latach prowadzenia przemyskie PTTK kończy swoją przygodę z Centrum Informacji Turystycznej. Nasza współpraca układała się bardzo dobrze, jednak z końcem grudnia zakończyła się zawarta na rok umowa pomiędzy miastem a PTTK. Zmieniła się też koncepcja funkcjonowania CIT – chcemy mieć większy wpływ na rozwój tego miejsca i plany na dłuższy czas niż przewidziany krótkoterminową umową z podmiotem wyłanianym w przetargu. Tak więc od stycznia 2025 roku informacja turystyczna przy ulicy Grodzkiej znajdzie się w rękach miejskiej jednostki
Reklama
– Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – poinformował kilka tygodni temu naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Maciej Wolański.
POSiR – jak wiadomo – zawiaduje Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl, ulokowanym na przemyskim Zniesieniu, a od 1 stycznia br. także Podziemną Trasą Turystyczną. Skupienie większości tego typu instytucji pod jednymi skrzydłami to chyba pomysł magistratu na zaoszczędzenie kasy, ale i lepsze baczenie na działalność[paywall].
Na początku 2023 r. miasto ogłosiło przetarg na operatora „powiększonych” o kolejne metry wówczas podziemi. Do rywalizacji stanęły dwie firmy. Warszawska spółka „Klavo” i przemyski oddział PTTK. Miasto zarezerwowało na ten cel 374 tys. 922 zł. „Klavo” wyceniło ofertę na 598 tys. 900 zł. Miasto dołożyło. Głównym zadaniem operatora było kompleksowe zarządzanie obiektem, m.in. organizacja ruchu turystycznego, zadbanie o wykwalifikowaną kadrę, dbałość o multimedialne wyposażenie, drobne naprawy i cała strona administracyjna. I z tego się wywiązywał dość solidnie.
Podpisana umowa obowiązywała do 31 grudnia 2024 r. Miasto postanowiło nie ogłaszać kolejnego przetargu na obsługę trasy, a przekazać te obowiązki Przemyskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.
Warto wspomnieć, że Podziemna Trasa Turystyczna, podobnie jak: stok narciarski, tor saneczkowy, lodowisko i wodny plac zabaw objęte są ofertą Przemyskiej Karty Rodziny Wielodzietnej 3+ i rodziny zastępczej”. A to oznacza, że posiadacze takiej karty mogą skorzystać m.in. z zakupu biletów ulgowych na wspomniane obiekty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze