Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zachęca do obejrzenia wystawy malarskiej jarosławianina Mirosława Karapyty. Wernisaż odbył się 28 lipca. Wystawa będzie czynna do 18 sierpnia w Galerii Głównej u Attavantich.
– Wśród pasteli i akwarel znajdziemy[paywall] cerkwie, kościoły, kamienice, postaci chasydów. Prace, których na ekspozycji jest siedemdziesiąt, dotyczą różnych regionów Polski i obejmują szeroki przekrój tematyczny, łącząc pejzaż, postać ludzką i architekturę. Na szczególną uwagę zasługuje tryptyk dedykowany osobie wybitnego jarosławianina, fotografika Jerzego Jartyma. W jego skład wchodzi portret inspiratora oraz dwa inne, przedstawiające piękne kobiety – Marilyn Monroe, Brigitte Bardot – zachęca Anna Weselak z CKiP, zapraszając wszystkich, którzy chcieliby wejść w świat kreacji artystycznej jarosławskiego artysty.
Wystawa jest efektem dwóch ostatnich lat pracy M. Karapyty, wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.
*tytuł wzięty z informacji zamieszczonej na stronie internetowej CKiP w Jarosławiu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zapytanie , czy to ten Mirek były Wojewoda i Marszałek , czy zbieżność imion i nazwisk.?
Pojednanie ze zgwałconymi?
ha ha ha - dobre
Zapytanie , czy to ten Mirek były Wojewoda i Marszałek , czy zbieżność imion i nazwisk.?