Do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wpłynął wniosek, aby przebiegająca m.in. przez powiat jarosławski, przeworski i przemyski autostrada A4 nosiła nazwę autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Taka nazwa dla autostrady to inicjatywa krakowskiej Fundacji Prudentia et Progresus. Poszczególne zjazdy z niej miałby nosić imiona i nazwiska[paywall] poszczególnych żołnierzy, a cała autostrada upamiętniałaby żołnierzy wyklętych. Pod wnioskiem zebrano ponad 12 tysięcy podpisów. Przedstawiciel Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnił media, że nie widzi przeszkód dla inicjatywy fundacji. Ostateczna decyzja w tej sprawie leży w gestii resortu infrastruktury i budownictwa.
Autostrada A4 jest najdłuższą polską autostradą. Prowadzi z zachodu na wschód przez południową Polskę. Przebiega od granicy z Niemcami w Jędrzychowicach poprzez Legnicę, Wrocław, Opole, Gliwice, Kraków, Tarnów, Dębicę i Rzeszów do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Korczowa – Krakowiec. Łączna długość kompletnej autostrady A4 wyniesie 672 km. Obecnie budowany jest jej ostatni odcinek: od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód. Jego oddanie do użytku planowane jest w tym roku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A może nazwać ją "Pamięci Ofiar Zabitych przez żołnierzy wyklętych"?Nazwisk też wystarczy do nazwania zjazdów.
Pamięci ofiar bestialsko zamordowanych przez żołnierzy wyklętych na terenie Polski.
A kiedy pojedziemy autostradą im Ofiar Band OUN UPA , temat tabu na Podkarpaciu dalej .W imię czego .
jestem dumny że jestem Polakiem, a wy kim jesteście w którą stronę ciągniecie, chociaż zbrodnie były nie pluje się w swoje gniazdo, ale cóż to nie wasze gniazdo i nigdy nie będzie wasze i to boli pewnie okropnie..,
Słusznie - zamiast "zabitych" winno być Zamordowanych.
Ja też jestem dumny że jestem Polakiem tylko wstydzę się za tych Polaków z pisu, którzy na siłę gloryfikują bandytów w mundurach, którzy nic innego nie potrafili robić tylko zabijać innych Polaków. Trzecia wojna im się marzyła i drugie powstanie warszawskie. Takie g.... winno wyrzucać się z naszego polskiego gniazda a nie święcić i czcić.
http://prawy.pl/27406-ukraincom-malo-polskiego-poparcia-podpalono-siedzibe-krolow-polskich/
Odpowiem Kukizem:"Jeśli to prawda, jeśli mordowano kobiety i dzieci..Jeśli zamierzamy stawiać w jednym szeregu 'Inkę' i zbrodniarza, to nie miejmy pretensji do tych, którzy czczą Banderę" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz
A więc również pospolitych bandytów jak Bury, Ogień czy inni im podobni ? Jeżeli już to może lepiej nazwać np. Autostrada im. rotmistrza Pileckiego czy generała Fieldorfa to są chyba najmniej kontrowersyjni Wyklęci i wszyscy się zgodzą, że są bohaterami narodowymi.
Autostrada A4 ma być autostradą A4! Zołnierzy Wyklętych uhonorujcie autostradą na cmentarz. Nie wszyscy oni byli aniołkami.
Ta nieszczęsna A4 ma teraz inny problem wyklęte koło BMW
A jak dojdzie do stłuczki to ZŁOMNYCH
A może nazwać ją "Pamięci Ofiar Zabitych przez żołnierzy wyklętych"?Nazwisk też wystarczy do nazwania zjazdów.
Pamięci ofiar bestialsko zamordowanych przez żołnierzy wyklętych na terenie Polski.
A kiedy pojedziemy autostradą im Ofiar Band OUN UPA , temat tabu na Podkarpaciu dalej .W imię czego .