Reklama

Pół roku utrudnień na Rogozińskiego i Buszkowickiej w Przemyślu

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont dwóch przemyskich ulic – Rogozińskiego i Buszkowickiej. Potrwa pół roku i przez ten czas kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo będą utrudnienia w ruchu.

Stan nawierzchni obu wspomnianych ulic z roku na roku się pogarszał. Już kilka razy przymierzano się do remontu tych traktów, ale za każdym razem brakowało pieniędzy. Wreszcie się udało. Ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu przetarg na wykonawstwo wygrała pruszkowska firma „Strabag”.

Remont wykona za kwotę 3 mln 268 tys. 301 zł, dając 6-letnią gwarancję. 29 kwietnia br. został przekazany plac budowy, na po majowym weekendzie ruszyły pierwsze prace. Remont odbywać się będzie na odcinku ok. 1 km. – Prace mają potrwać pół roku. Od maja do listopada. Będzie oczywiście nowa organizacja ruchu, ale w zamówieniu wpisaliśmy jeden warunek, że niedopuszczalną jest sytuacja całkowitego wyłączenia z ruchu tego odcinka – powiedział dyrektor przemyskiego ZDM Jacek Cielecki. – Przy ulicy Rogozińskiego całkowicie wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, wymieniony lub zmodernizowany zostanie chodnik, wyremontowana zostanie kanalizacja deszczowa. Poszerzony o jeden pas zostanie wylot z tej ulicy do ulicy Borelowskiego. Wykonany zostanie prawoskręt pod wiadukt kolejowy. Parking pod blokami oczywiście pozostanie bez zmian. Z kolei ulica Buszkowicka zostanie poszerzona do wiaduktu na obwodnicy. Wybudowane zostanie oświetlenie uliczne i ścieżki rowerowe – wyliczył J. Cielecki.

Warto dodać, że od 30 kwietnia br., decyzją radnych, przemyski ZDM będzie odpowiedzialny za bieżące utrzymanie, remonty, modernizację i budowę urządzeń oświetlenia ulicznego. Do tej pory zadanie to było w gestii Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu. Skądinąd słuszna to decyzja, oświetlenie uliczne bowiem znajduje się głównie w pasie drogowym, za który odpowiedzialny jest właśnie ZDM.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    opiuytrfed - niezalogowany 2015-05-04 08:45:45

    Mickiewicza i Dworskiego miały być wyremontowane do Eurokoko 2012

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    oj tam - niezalogowany 2015-05-04 10:16:33

    I tak Rogozińskiego jest w lepszym stanie niż Bielskiego, która remontu jakoś nie może się doczekać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2015-05-04 15:50:55

    mam nadzieje ze pomysla od razu o sciezce rowerowej szczegolnie na buszkowickiej bo w lecie roi sie tam od rowerzystów!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama