Rozpoczął się długo wyczekiwany remont dwóch przemyskich ulic – Rogozińskiego i Buszkowickiej. Potrwa pół roku i przez ten czas kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo będą utrudnienia w ruchu.
Stan nawierzchni obu wspomnianych ulic z roku na roku się pogarszał. Już kilka razy przymierzano się do remontu tych traktów, ale za każdym razem brakowało pieniędzy. Wreszcie się udało. Ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu przetarg na wykonawstwo wygrała pruszkowska firma „Strabag”.Remont wykona za kwotę 3 mln 268 tys. 301 zł, dając 6-letnią gwarancję. 29 kwietnia br. został przekazany plac budowy, na po majowym weekendzie ruszyły pierwsze prace. Remont odbywać się będzie na odcinku ok. 1 km. – Prace mają potrwać pół roku. Od maja do listopada. Będzie oczywiście nowa organizacja ruchu, ale w zamówieniu wpisaliśmy jeden warunek, że niedopuszczalną jest sytuacja całkowitego wyłączenia z ruchu tego odcinka – powiedział dyrektor przemyskiego ZDM Jacek Cielecki. – Przy ulicy Rogozińskiego całkowicie wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, wymieniony lub zmodernizowany zostanie chodnik, wyremontowana zostanie kanalizacja deszczowa. Poszerzony o jeden pas zostanie wylot z tej ulicy do ulicy Borelowskiego. Wykonany zostanie prawoskręt pod wiadukt kolejowy. Parking pod blokami oczywiście pozostanie bez zmian. Z kolei ulica Buszkowicka zostanie poszerzona do wiaduktu na obwodnicy. Wybudowane zostanie oświetlenie uliczne i ścieżki rowerowe – wyliczył J. Cielecki.
Warto dodać, że od 30 kwietnia br., decyzją radnych, przemyski ZDM będzie odpowiedzialny za bieżące utrzymanie, remonty, modernizację i budowę urządzeń oświetlenia ulicznego. Do tej pory zadanie to było w gestii Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu. Skądinąd słuszna to decyzja, oświetlenie uliczne bowiem znajduje się głównie w pasie drogowym, za który odpowiedzialny jest właśnie ZDM.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mickiewicza i Dworskiego miały być wyremontowane do Eurokoko 2012
I tak Rogozińskiego jest w lepszym stanie niż Bielskiego, która remontu jakoś nie może się doczekać.
mam nadzieje ze pomysla od razu o sciezce rowerowej szczegolnie na buszkowickiej bo w lecie roi sie tam od rowerzystów!
DOKLADNIE !!!!! AZ DO ARBORETUM !!!i oswietlenie drogi buszkowickiej koniecznie !!!
Nie tylko ścieżka rowerowa ale jezdnia, chodnik i latanie... koniecznie
Mickiewicza i Dworskiego miały być wyremontowane do Eurokoko 2012
I tak Rogozińskiego jest w lepszym stanie niż Bielskiego, która remontu jakoś nie może się doczekać.
mam nadzieje ze pomysla od razu o sciezce rowerowej szczegolnie na buszkowickiej bo w lecie roi sie tam od rowerzystów!