Reklama

Polacy zremisowali z Holendrami

20/04/2016 11:39

Przez tydzień, od 9 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku przebywała delegacja uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Holandii. Holenderscy uczniowie nie kryli swojego zainteresowania sportem, zwłaszcza piłką nożną. Stąd spontaniczny pomysł rozegrania meczu towarzyskiego.

Niecodzienne spotkanie odbyło się 13 kwietnia na boisku MOSiR. Drużynę gospodarzy reprezentowali uczniowie ZSOiZ w Przeworsku, natomiast reprezentacja „Oranje” składała się z uczniów szkoły z Amersfoort w Holandii. Uczniowie obu szkół[paywall] biorą udział w projekcie wymiany młodzieży, w ramach którego holenderscy uczniowie od 9 kwietnia przebywali w Przeworsku, poznając lokalną kulturę i tradycję. Organizatorem meczu był Tomasz Majba, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSOiZ. – Jak się okazuje, oprócz języka angielskiego, doskonałą formą komunikacji jest sport, a piłka nożna w szczególności! Zakończony rezultatem 5:5 mecz stał na wysokim poziomie, znikły bariery językowe, a duch fair play przyświecał oby drużynom – podsumował piłkarskie spotkanie T. Majba.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości