Przez tydzień, od 9 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku przebywała delegacja uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Holandii. Holenderscy uczniowie nie kryli swojego zainteresowania sportem, zwłaszcza piłką nożną. Stąd spontaniczny pomysł rozegrania meczu towarzyskiego.
Niecodzienne spotkanie odbyło się 13 kwietnia na boisku MOSiR. Drużynę gospodarzy reprezentowali uczniowie ZSOiZ w Przeworsku, natomiast reprezentacja „Oranje” składała się z uczniów szkoły z Amersfoort w Holandii. Uczniowie obu szkół[paywall] biorą udział w projekcie wymiany młodzieży, w ramach którego holenderscy uczniowie od 9 kwietnia przebywali w Przeworsku, poznając lokalną kulturę i tradycję. Organizatorem meczu był Tomasz Majba, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSOiZ. – Jak się okazuje, oprócz języka angielskiego, doskonałą formą komunikacji jest sport, a piłka nożna w szczególności! Zakończony rezultatem 5:5 mecz stał na wysokim poziomie, znikły bariery językowe, a duch fair play przyświecał oby drużynom – podsumował piłkarskie spotkanie T. Majba.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze