W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu gościła grupa młodzieży z Dobo Istvan Gimnazium w węgierskim Egerze.
Piętnaścioro uczniów wraz z nauczycielkami Idą Szucs i Kingą Bardos przyjechało do nadsańskiego miasta w ramach szkolnej wymiany, która jest organizowana już od ośmiu lat. Co roku grupa uczniów z Dobo przyjeżdża do Przemyśla jesienią, a uczniowie „Słowaka” wiosną udają się do Egeru[paywall].
– Uczniowie z Węgier mieszkali u swoich polskich przyjaciół, poznawali naszą historię, kulturę, zwyczaje, a przede wszystkim nasze piękne miasto. Wspólnie odwiedziliśmy przemyską katedrę i jej przepiękne podziemia, Wieżę Zegarową, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Dzwonów i Fajek. Uczniowie przespacerowali się również trasą podziemną pod Rynkiem i odwiedzili magistrat. Uczestniczyli w lekcjach, ucząc się języka polskiego. Czas wolny spędzili razem z polskimi kolegami, poznając ich życie codzienne– wyjaśniła nauczycielka języka angielskiego z I LO Renata Pobidyńska.
Współpraca z Dobo Istvan Gimnazium jest bardzo udana przede wszystkim dzięki nauczycielom z obu placówek, którzy chętnie podejmują wspólnie inicjatywy, mając głowy pełne pomysłów i angażując w nie uczniów. – Co ważne, uczniowie porozumiewają się ze swoimi kolegami po angielsku. Nasza wymiana organizowana jest wyłącznie dzięki wsparciu finansowemu rodziców uczniów biorących w niej udział i rady rodziców działającej w szkole, a także szczególnemu zaangażowaniu nauczycieli – dodała nauczycielka języka angielskiego w „Słowaku” Monika Buczek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze