Reklama

Polak, Węgier – dwa bratanki

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu gościła grupa młodzieży z Dobo Istvan Gimnazium w węgierskim Egerze.

Piętnaścioro uczniów wraz z nauczycielkami Idą Szucs i Kingą Bardos przyjechało do nadsańskiego miasta w ramach szkolnej wymiany, która jest organizowana już od ośmiu lat. Co roku grupa uczniów z Dobo przyjeżdża do Przemyśla jesienią, a uczniowie „Słowaka” wiosną udają się do Egeru[paywall].
– Uczniowie z Węgier mieszkali u swoich polskich przyjaciół, poznawali naszą historię, kulturę, zwyczaje, a przede wszystkim nasze piękne miasto. Wspólnie odwiedziliśmy przemyską katedrę i jej przepiękne podziemia, Wieżę Zegarową, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Dzwonów i Fajek. Uczniowie przespacerowali się również trasą podziemną pod Rynkiem i odwiedzili magistrat. Uczestniczyli w lekcjach, ucząc się języka polskiego. Czas wolny spędzili razem z polskimi kolegami, poznając ich życie codzienne– wyjaśniła nauczycielka języka angielskiego z I LO Renata Pobidyńska.
Współpraca z Dobo Istvan Gimnazium jest bardzo udana przede wszystkim dzięki nauczycielom z obu placówek, którzy chętnie podejmują wspólnie inicjatywy, mając głowy pełne pomysłów i angażując w nie uczniów. – Co ważne, uczniowie porozumiewają się ze swoimi kolegami po angielsku. Nasza wymiana organizowana jest wyłącznie dzięki wsparciu finansowemu rodziców uczniów biorących w niej udział i rady rodziców działającej w szkole, a także szczególnemu zaangażowaniu nauczycieli – dodała nauczycielka języka angielskiego w „Słowaku” Monika Buczek.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama