Ta sprawa wydaje się dość kuriozalna, ale zważywszy na złamanie prawa przez urzędnika zatrudnionego w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu, słusznie zakończyła się skierowaniem aktu oskarżenia.
Wątek związany z „przyjęciem korzyści majątkowej” przez urzędnika Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Grzegorza K. został wyłączony ze śledztwa w sprawie przyjmowania łapówek w okresie od listopada 2012 do lutego 2013 r., prowadzonego przez Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.. Wynika z tego, że nie był to jednorazowy przypadek[paywall].
Grzegorz K. był inspektorem Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, odpowiedzialnym za dokonywanie rejestracji pojazdów. Zdaniem prokuratury oskarżony 17 stycznia 2014 r. w Jarosławiu przyjął korzyść majątkową w kwocie 20 zł w zamian za czasowe zarejestrowanie przyczepy typu SAM, nabytej przez Andrzeja O. Ten posługiwał się umową kupna przyczepy, na której podpis sprzedającego został podrobiony. W związku z tym Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała pod koniec grudnia ub.r. do Sądu Rejonowego w Jarosławiu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., Andrzejowi O. oraz Mariuszowi G., który miał pośredniczyć w tym procederze.
Andrzej O. został oskarżony o wręczenie 20-złotowej (!) łapówki Grzegorzowi K. w zamian za zarejestrowanie przyczepy na podstawie umowy, w której podrobiono podpis sprzedającego. Mariusz G. z kolei został oskarżony o powoływanie się na wpływy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Jarosławiu w okresie od 7 do 17 stycznia 2014 r. i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za uzyskanie korzyści majątkowej. Wszystkim oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze