Policja zabezpieczyła tablice, które nielegalnie umieszczono na Ukraińskim Cmentarzu Wojennym przy ulicy Kasztanowej w Przemyślu.
Na nekropolii spoczywa ok. 2 tysięcy jeńców armii Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej i internowanych żołnierzy walczących pod dowództwem Semena Petlury, przebywających od listopada 1918 roku w obozie jenieckim w podprzemyskich Pikulicach. Od 2000 roku[paywall] znajdują się tam również szczątki 51 bojowników Ukraińskiej Powstańczej Armii, ekshumowane w Birczy i Lisznej. Kilkanaście dni temu oryginalne tablice z nazwiskami członków UPA zastąpiono nowymi o treści: „W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów, bestialskich katów, oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci. Pamiętamy”. Obok umieszczono symbol Polski Walczącej. Wkrótce po ujawnieniu przez media faktu podmiany tablic policjanci zabezpieczyli je w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym znieważenia miejsca pochówku. Swoje czynności funkcjonariusze podjęli z urzędu. Jak tłumaczy podkomisarz Bogusława Sebastianka z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, prowadzący czynności zdejmą ślady linii papilarnych o ile takie znajdują się na tablicach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co tu sprawdzać.Na tablicach napisano prawdę.
Nasze państwo jak zwykle zamiast bronić Polaków i ich praw to sprawdzają, kto śmiał napisać prawdę o tych zwyrodniałych banderowcach.
To jeszcze niech policja zacznie śledztwo w sprawie nielegalnego pomnika w Hruszowicach. A tablice o tej treści to szczera prawda. Które słowo na tej tablicy to kłamstwo? ŻADNE! !!!! bandera, szuchewycz i ci wszyscy z uon-upa to nie ludzie tylko Pauliny!!!!
Co tu sprawdzać.Na tablicach napisano prawdę.
Nasze państwo jak zwykle zamiast bronić Polaków i ich praw to sprawdzają, kto śmiał napisać prawdę o tych zwyrodniałych banderowcach.
To jeszcze niech policja zacznie śledztwo w sprawie nielegalnego pomnika w Hruszowicach. A tablice o tej treści to szczera prawda. Które słowo na tej tablicy to kłamstwo? ŻADNE! !!!! bandera, szuchewycz i ci wszyscy z uon-upa to nie ludzie tylko Pauliny!!!!