Kryptonim „Tor” – to operacja policyjna, którą zarządził komendant główny tej formacji. Jej celem jest m.in. przeciwdziałanie aktom sabotażu i dywersji na terenie infrastruktury kolejowej oraz ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych. W akcji biorą udział także mundurowi z naszego regionu.
Akcja „Tor” zrodziła się z potrzeby. Kilkanaście dni temu – w związku z aktami dywersji o charakterze terrorystycznym, do których doszło na terenie infrastruktury kolejowej na odcinku Warszawa – Lublin, komendant główny policji zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych i administracji z wnioskiem o wsparcie działań policji żołnierzami Sił Zbrojnych RP. Prezydent Polski Karol Nawrocki postanowienie o użyciu oddziałów i pododdziałów wojska Sił Zbrojnych RP do pomocy policji podpisał.
Realizacja przedsięwzięcia, w którym wiodącą rolę pełni policja, wymaga jednak ścisłej współpracy ze Strażą Ochrony Kolei oraz wojskiem. Na czym polega współpraca? M.in. na zadaniach obserwacyjnych, patrolowych, dozorowych, a także gotowości do podjęcia natychmiastowej reakcji w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, przy wykorzystaniu statków powietrznych...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 72% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze