Reklama

Policjanci kontrolują torowiska. Trzeci stopień alarmowy „Charlie” [ZDJĘCIA]


Kryptonim „Tor” – to operacja policyjna, którą zarządził komendant główny tej formacji. Jej celem jest m.in. przeciwdziałanie aktom sabotażu i dywersji na terenie infrastruktury kolejowej oraz ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych. W akcji biorą udział także mundurowi z naszego regionu.


Akcja „Tor” zrodziła się z potrzeby. Kilkanaście dni temu – w związku z aktami dywersji o charakterze terrorystycznym, do których doszło na terenie infrastruktury kolejowej na odcinku Warszawa – Lublin, komendant główny policji zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych i administracji z wnioskiem o wsparcie działań policji żołnierzami Sił Zbrojnych RP. Prezydent Polski Karol Nawrocki postanowienie o użyciu oddziałów i pododdziałów wojska Sił Zbrojnych RP do pomocy policji podpisał.

Realizacja przedsięwzięcia, w którym wiodącą rolę pełni policja, wymaga jednak ścisłej współpracy ze Strażą Ochrony Kolei oraz wojskiem. Na czym polega współpraca? M.in. na zadaniach obserwacyjnych, patrolowych, dozorowych, a także gotowości do podjęcia natychmiastowej reakcji w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, przy wykorzystaniu statków powietrznych...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 72% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/12/2025 11:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama