Reklama

Policjanci zatrzymali 17 kg marihuany. Dwóch mężczyzn w areszcie

Wspólna praca rzeszowskich i stalowowolskich policjantów oraz prokuratury zaowocowała udaremnieniem wprowadzenia do obrotu marihuany.

Najpierw na początku września funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego.

Mężczyzna w lasie miał nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Tam właśnie go zatrzymano. Zabezpieczono też 28 krzewów w różnej fazie wzrostu. Ustalono też miejsce, gdzie wytwarzał susz. A tam, na tacach, w koszach, kartonach i plastikowych beczkach policjanci wykryli ponad 14 kg suszu roślinnego. Wobec mężczyzny sąd zastosował trzymiesięczny areszt.





Z kolei w połowie września policjanci ustalili personalia 44-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który również miał prowadzić nielegalną uprawę konopi.

Zatrzymali go, gdy miał przy sobie kwiatostan świeżo ściętych roślin konopi indyjskich. Zabezpieczono też ponad 3 kg marihuany. Decyzja sąd była identyczna: 3 miesiące aresztu.

Reklama




W listopadzie prokuratura skierowała przeciwko obu mężczyznom akty oskarżenia do sądu. Grożą im kary pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama