Reklama

Policjanci zatrzymali 11 ochroniarzy zamku w Krasiczynie

26/12/2017 17:00

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi szefowi ochrony, który – jak wynika z ustaleń śledztwa – założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie czuwali nad bezpieczeństwem gości i turystów odwiedzających Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie k. Przemyśla. Pobierane od nich opłaty trafiały wprost do kieszeni podejrzanych.

– Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zainteresowali się tą sprawą wiosną tego roku – informuje jej zespół prasowy. –Przez kilka miesięcy przyglądali się pracy ochroniarzy, pracujących na terenie zamku w Krasiczynie. Zbierali dowody ich[paywall] nielegalnej działalności. Potwierdzili, że ochroniarze część biletów wstępu sprzedawali wykorzystując nieautoryzowaną kasę fiskalną. Pieniędzmi dzielili się między sobą. Taki dzienny utarg wynosi – w zależności od dnia – od kilkuset do kilku tysięcy złotych – wynika z ustaleń śledczych. 

Część biletów była sprzedawana legalnie, tak aby nie wzbudzać podejrzeń właściciela zabytkowego obiektu. Zresztą obie kasy znajdowały się w jednym pomieszczeniu, stały obok siebie. Kilkanaście dni przed Bożym Narodzeniem policjanci zatrzymali 11 pracowników ochrony. Przeszukali ich mieszkania, pomieszczenia, w których pracują. Zabezpieczyli komputery, telefony i dokumentację księgową. W Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Więcej, bo, aż 10 lat pobytu za kratami grozi 43-letniemu kierownikowi ochrony, który miał założyć i kierować grupą. I właśnie on decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy z możliwością zwolnienia w przypadku wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. W stosunku do pozostałych prokuratura zastosowała tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze, czyli dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Podejrzani to mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 37 do 60 lat. Policjanci szacują, że na „lewych” biletach zarobili ok. 121 tysięcy złotych.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    szafir - niezalogowany 2017-12-26 17:24:57

    niedługo zaczną zamykać przedszkolaków bo jeden drugiemu zjadł kanapke,  żal.pl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    L - niezalogowany 2017-12-26 17:57:07

    To złodzieje mają okradać ludzi a dla Ciebie szafir to normalne to jest dopiero żal 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2017-12-26 18:30:04

    Wstyd, nie umieli pracować uczciwie to są inni na ich miejsce.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama