Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi szefowi ochrony, który – jak wynika z ustaleń śledztwa – założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie czuwali nad bezpieczeństwem gości i turystów odwiedzających Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie k. Przemyśla. Pobierane od nich opłaty trafiały wprost do kieszeni podejrzanych.
– Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zainteresowali się tą sprawą wiosną tego roku – informuje jej zespół prasowy. –Przez kilka miesięcy przyglądali się pracy ochroniarzy, pracujących na terenie zamku w Krasiczynie. Zbierali dowody ich[paywall] nielegalnej działalności. Potwierdzili, że ochroniarze część biletów wstępu sprzedawali wykorzystując nieautoryzowaną kasę fiskalną. Pieniędzmi dzielili się między sobą. Taki dzienny utarg wynosi – w zależności od dnia – od kilkuset do kilku tysięcy złotych – wynika z ustaleń śledczych.
Część biletów była sprzedawana legalnie, tak aby nie wzbudzać podejrzeń właściciela zabytkowego obiektu. Zresztą obie kasy znajdowały się w jednym pomieszczeniu, stały obok siebie. Kilkanaście dni przed Bożym Narodzeniem policjanci zatrzymali 11 pracowników ochrony. Przeszukali ich mieszkania, pomieszczenia, w których pracują. Zabezpieczyli komputery, telefony i dokumentację księgową. W Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Więcej, bo, aż 10 lat pobytu za kratami grozi 43-letniemu kierownikowi ochrony, który miał założyć i kierować grupą. I właśnie on decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy z możliwością zwolnienia w przypadku wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. W stosunku do pozostałych prokuratura zastosowała tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze, czyli dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Podejrzani to mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 37 do 60 lat. Policjanci szacują, że na „lewych” biletach zarobili ok. 121 tysięcy złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.niedługo zaczną zamykać przedszkolaków bo jeden drugiemu zjadł kanapke, żal.pl
To złodzieje mają okradać ludzi a dla Ciebie szafir to normalne to jest dopiero żal
Wstyd, nie umieli pracować uczciwie to są inni na ich miejsce.
Oni jak Janosik :) zorganizowana grupa hahaha.
gdyby system działał uczciwie to nikt nawet by nie myślał żeby kraść.
"Wiosną tego roku" czyli mniej wiecej 8-10 miesięcy policja rozpracowywała "zorganizowana grupę przestepczą" kradnąca 3 zł z wejściówki. Strzelam, że rozpracowywanie kosztowało 40-50 tys zl. Gratuluje rozwikłania sprawy naszej dzielnej policji. Nie prościej było ich wyrzucic dyscyplinarnie z roboty?
teraz z zarzutami będziemy ich we więźniu utrzymywać...
Parę miesięcy grupa operacyjna zbijała bąki obserwując "dorabiających" emerytów. Gdzie był nadzór tych ludzi?
Jak mi wiadomo to wszystkie agencje bazpieczenstwa prowadza byli UB_ecy i wysoko postawieni policjanci.
11 ochroniarzy z grupą inwalidzką taka strata dla firmy
niedługo zaczną zamykać przedszkolaków bo jeden drugiemu zjadł kanapke, żal.pl
To złodzieje mają okradać ludzi a dla Ciebie szafir to normalne to jest dopiero żal
Wstyd, nie umieli pracować uczciwie to są inni na ich miejsce.