Reklama

Policjanci żegnają swojego czworonożnego przyjaciela Kanto [ZDJĘCIA]

Owczarek niemiecki przez 9 lat pomagał mundurowym ścigać przestępców, poszukiwać zaginionych i zabezpieczać imprezy masowe. Niedawno poważnie zachorował i musiał zostać uśpiony.

Kanto, aby dołączyć do grona psich funkcjonariuszy, najpierw przeszedł półroczne, specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. 
Uczył się posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, umiejętność odnajdywania śladów ludzkich – które rozwijał podczas służby w ropczyckiej komendzie od 2011 r.

Kanto i jego przewodnik asp. Grzegorz Jarząb poszukiwali zaginionych, patrolowali ulice, zabezpieczali imprezy plenerowe, tropili przestępców, ale nie tylko! Wspólnie odwiedzali maluchy w przedszkolach i szkołach, gdzie uczyli dzieci bezpiecznie postępować z czworonogami.

Reklama

KPP Ropczyce pisze: "21 grudnia 2020 roku był ostatnim dniem policyjnej służby Kanto. Pies bardzo poważnie zachorował. Asp. Grzegorz Jarząb był z nim cały czas w tych trudnych chwilach. Mimo starań lekarza weterynarii, niestety nie udało się go uratować. Na początku stycznia, w obecności swojego przewodnika, jego rodziny oraz swojego czworonożnego przyjaciela Nero, Kanto został pochowany na cmentarzu dla małych zwierząt w Ropczycach."


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości