Reklama

Policjantki przeszkoliły pierwszaków ze szkoły muzycznej [ZDJĘCIA]

05/09/2019 16:51

Na początku roku szkolnego policjanci nie tylko w większym stopniu patrolują okolice szkół i przedszkoli, ale także spotykają się z dziećmi na lekcjach o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dziś st. asp. Małgorzata Czechowska i podkom. Marta Fac spotkały się z uczniami klas pierwszych w Zespole Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu. – Oprócz pogadanki, nie zabrakło również konkursów, wspólnego przechodzenia przez przejście dla pieszych i „buszowania” w policyjnym radiowozie – opisują funkcjonariuszki.

Policjantki przypomniały, jak prawidłowo przejść przez przejście dla pieszych, na którym nie ma sygnalizacji świetlnej. Omówiono również zasady korzystania z numeru alarmowego 112.

Reklama

– Uczniowie bez najmniejszych problemów wskazali co oznacza znak drogowy znajdujący się przy szkole tzw. „Agatka”. Wszyscy słuchacze otrzymali elementy odblaskowe, z których będą korzystać przez cały rok – mówi podkom. M. Fac.

Policjantki wybrały się z dziećmi na drogę, by w praktyce pokazać, jak przechodzić przez przejście dla pieszych i jak zachowywać się na chodniku będąc w dużej grupie.

– Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że mają przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych, w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy – wskazują funkcjonariusze.

Reklama

– Przejdźmy z naszymi dziećmi i pokażmy, gdzie są przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna, opowiedzmy im, na co podczas drogi do szkoły powinny zwrócić uwagę, poinformujmy je, jak należy się zachować dochodząc do przejścia dla pieszych, w którą stronę należy spojrzeć zanim wejdziemy na „pasy”, poinformujmy je również, kiedy można wejść na przejście dla pieszych, oraz że najbezpieczniejsza droga do szkoły nie oznacza wcale tej najkrótszej – instruują policjanci.

– W tym miejscu apelujemy do wszystkich kierujących o szczególną ostrożności i uwagę właśnie w rejonie szkół i przedszkoli. Zatrzymajmy samochód przed przejściem dla pieszych, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a po zakończonych lekcjach - do domu – apelują.

Prelekcje policjantów w przedszkolach i szkołach potrwają do późnej jesieni.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Anons - niezalogowany 2019-09-06 16:20:37

    Brak słów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama