Reklama

Polonia i Piast na remis

W dzisiejszej (4 czerwca br.) 28. kolejce IV-ligowych spotkań zespoły z naszego regionu zdobyły dwa punkty po wyjazdowych remisach.

Lider tabeli Polonia Przemyśl swój mecz rozegrała w Nisku z wciąż broniącym się przed spadkiem Sokołem. Gospodarze w ostatnim czasie zasygnalizowali znaczną zwyżkę formy (co w wypadku ekip zagrożonych spadkiem od zawsze jest normą). Przemyślanie powalczyli jednak o wygraną i niewiele im brakowało do pełni szczęścia. Zremisowali 2:2 (1:2), po bramkach Łukasza Tabisz (31. min) i Mateusza Wanata (33. min).
Walczący o awans z 2. miejsca do III ligi Piast Tuczempy nie zdołał zgarnąć pełnej puli w Jaśle, grając ze zdegradowanymi już dawno Czarnymi 1910. Remis 0:0 nie pozwolił na utrzymanie 4-punktowej przewagi nad Cosmosem Nowotaniec, który wygrał w Soninie z Sawą 3:2. Punktowa nadwyżka podopiecznych Marka Strawy wynosi dwa „oczka”. Wiele może wyjaśnić przedostatnia ligowa kolejka, która rozegrana zostanie w niedzielę, 7 czerwca br. (wszystkie mecze o g. 17). Piast gościć będzie Sokół Nisko, Cosmos – Rzemieślnika Pilzno. Wygrana Piasta przy równoczesnym remisie Cosmosu da im awans. To samo stanie się jeśli Piast zremisuje, a Cosmos przegra. Jeśli padną inne rozstrzygnięcia, o wszystkim zadecyduje ostatnia, 30. kolejka spotkań (13 czerwca br.).
Trzeci z naszych IV-ligowców poległ w Besku z także dramatycznie broniącym się przed spadkiem Przełomem 1:2 (1:1). Jedyną bramkę zdobył Kamil Buczkowski (45. min). Decydującego o porażce gola gospodarze strzelili w 85. min.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama