Reklama

Polonia Przemyśl w IV lidze, KS Wiązownica w „okręgówce”

Niestety, spełnił się czarny scenariusz – mimo niezłej gry, lubelski Motor po raz drugi przegrał z Olimpią Elbląg i nie awansował do II ligi. To oznacza, że szeregi III ligi lubelsko-podkarpackiej musi opuścić Polonia Przemyśl, a IV ligi podkarpackiej – KS Wiązownica.

W pierwszym meczu barażowym Motor przegrał u siebie z Olimpią 0:1 i w dzisiejszym (15 czerwca br.) spotkaniu rewanżowym w Elblągu musiał tak naprawdę liczyć na cud. Zaczęło się dla lublinian znakomicie, bo w 22. min na listę strzelców wpisał się Filip Drozd i goście odrobili straty. Były to jednak miłe złego początki. Zaledwie siedem minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania, a pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Pietroń. Po przerwie Olimpia miała przewagę, stwarzała groźniejsze sytuacje i w końcu musiało się to skończyć bramką. Gola na wagę wygranej i ostatecznego zwycięstwa w dwumeczu zdobył w 81. min Anton Kołosow.

Przegrany baraż przez Motor sprawił, że w sezonie 2016 – 2017 lublinianie będą występować w grupie czwartej III ligi. Przez to klasę niżej spada Polonia Przemyśl. Szkoda, bo podopieczni Pawła Załogi w żadnym wypadku swoją postawą jako beniaminek na relegację nie zasłużyli. Tyle, że to żale nad rozlanym już mlekiem, bo regulamin rozgrywek był bardzo surowy, ale znany jeszcze przed początkiem zmagań. Przemyślanie dołączyli tym samym do czwórki zespołów z naszego regionu (Piast Tuczempy, Sokół Sieniawa, Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska i Orzeł Przeworsk), które w przyszłym sezonie występować będą w IV lidze podkarpackiej. Ale to nie koniec złych wiadomości dla zespołów z naszego regionu. Efektem spadku Polonii jest degradacja KS Wiązownica do V ligi okręgowej, z której również spadnie o jeden zespół więcej.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hrycajko - niezalogowany 2016-06-15 20:10:30

    Wólka Pełkinska - wieś, kilka chałup.Przemyśl - byłe miasto wojewódzkie 63 000 mieszkańców.Będą dla siebie równorzędnymi partnerami.I Pan panie redaktorze jeszcze mówi że szkoda, że spadli.Szkoda jest wtedy gdy krowa wejdzie w uprawy a tu mamy do czynienia z kompromitacją, skandalem i degrengoladą. Ktoś za to bagno odpowiada chyba?Pytam się jakim prawem pieniądze podatników prezydent miasta przeznaczał na dotacje do tego beznadziejnego klubu? Dlaczego nikt z władz klubu odpowiedzialnych za bajzel, za systematyczną degradację klubu do tej pory jeszcze nie siedzi?Żądam rozwiązania w trybie pilnym sekcji piłki nożnej w tej całej Polonii bo szkoda na ich utrzymanie jakichkolwiek środków.Taaki wstyd!Czwarta liga!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    do hrycajki - niezalogowany 2016-06-15 22:15:09

    Analogicznie: Nieciecza - Ekstraklasa, wieś ~700 mieszkańców. Warszawa - stolica Polski ~2.000.000 mieszkańców. Teraz są dla siebie równorzędnymi partnerami. Widzew Łódź - 4x Mistrz polski - obecnie Czwarta liga /łódzka/. Także nie pierdol Pan głupot, bo jak byś chodził na mecze to byś widział, że Chłopaki dawali z siebie wszystko.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stary Kibic - niezalogowany 2016-06-15 22:17:16

    Dziękuję Piłkarzom Polonii za walkę do końca w tym sezonie. Życzę powodzenia w 4 lidze. P.S. Awansowaliście o sezon za wcześnie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama