Rezultaty, jakie padły w dzisiejszych (19 września br.) spotkaniach III ligi lubelsko-podkarpackiej, sprawiły, że piłkarze Polonii Przemyśl zostali wiceliderem tabeli! Niespodziankę za niespodzianką, by nie rzec sensacją, sprawia Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska. Niedawno ograła w Rzeszowie Resovię, dzisiaj ośmieszyła w Krośnie mające wielkopańskie zamiary Karpaty!
Przemyślanie wygrali dzisiaj szósty z siedmiu ostatnich meczów. Tym razem sposobu nie znalazła na nich Avia Świdnik, która przegrała na stadionie przy ulicy Sanockiej 2:1 (1:1). Bramki dla przemyślan strzelili Damian Barszczak (22. min) i Mateusz Wanat (59. min.). Podopieczni Pawła Załogi zgromadzili już 19 punktów!
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska wcale nie przestraszyła się nasprowadzanych z całej Polski piłkarzy i wlepiła w Krośnie Karpatom trzy bramki, tracąc jedną i to w doliczonym czasie gry. Gole dla ekipy prowadzonej przez Marka Rybkiewicza strzelili: Mateusz Kocur (40.), Mateusz Podstolak (67.) i Maciej Lech (84.).
Punkty faworyzowanej Stali Rzeszów urwał na swoim boisku JKS 1909 Jarosław, remisując 2:2 (1:2). Bramki dla zespołu Michała Szymczaka strzelili Sebastian Dziedzic (6.) i Jarosław Jamrozik (90.).
Pod wodzą nowego-starego trenera Ryszarda Federkiewicza (zmienił na stanowisku Daniela Kijaka) Sokół Sieniawa wywiózł cenne punkty z Boguchwały, wygrywając po pasjonującej batalii z Izolatorem 4:3 (2:1). Dwie bramki strzelił Kacper Rak (11. i 80.), po jednej Paweł Hass (26.) i Patryk Szewc (90.).
Nie powiodło się Piastowi Tuczempy, który wystąpił w Rzeszowie w meczu z Resovią. Podopieczni Marka Strawy przegrali 0:2 (0:1).
Polonia Przemyśl – Avia Świdnik 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Barszczak 22. min, 1:1 Białek 42. min (karny), 2:1 Wanat 59. min.
Polonia: Krzanowski – Kocój, Suchockyj, Kuźniar, Mikulec – Tabisz – Barszczak (66. Sedlaczek), Kazek, Wanat – Świst (66. Kalawski), Gosa (76. Jaroch).
Avia: Zawiślak – Byszewski, Grzegorczyk, Maciejewski, Szymala (44. Nowak) – Orzędowski – Bogusz (68. Wołos), Dobrowolski (46. Rowbel), Mazurek, Oziemczuk – Białek.
Sędziował: Piotr Burak (Zamość). Żółte kartki: Mikulec, Krzanowski, Wanat, Sedlaczek oraz Dobrowolski, Nowak i Orzędowski. Czerwona kartka: Oziemczuk (89. – uderzenie przeciwnika bez piłki). Widzów: 400.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Odszedł prezes małego wzrostu, niewielkiego wykształcenia i chłopcy od razu odżyli.
Polonia Pany! To napisał stary kibic z Przemyśla, kibicujący także Czuwajowi.
Miasto w końcu zainteresuje się Polonią i tym jak się prezentuje w lidze o zasięgu już dawno wykraczającym po za lokalne rozgrywki, czy dalej udaje, że nic się nie dzieje i widzą tylko jeden klub w Przemyślu, ten grający w lidze osiedlowej, której zasięg nie wykracza po za powiat przemyski (!) ??
W tej Drużynie jest potencjał na grę w II lidze - ogólnopolskiej! To ogromna promocja dla Miasta i ewentualnego Sponsora. Tymczasem Władze Miasta zachowują się jak wyrodna Matka, która wyrzekła się swojego własnego Dziecka. Wiele wiosek posiada wykrzesełkowane stadiony z zadaszeniem, o tablicy wyników nie wspominając. Może wreszcie Miasto zainteresowałoby się i pomogło MIEJSKIEMU Klubowi Sportowemu, który od 1909 roku nosi barwy biało-czerwone i dodany niebieski - kolor Przemyśla!
Może najpierw dobrze by było aby klub i poprzedni prezes rozliczył się z miastem z ogromnych sum jakie od miasta - czytaj nas obywateli - otrzymali i przesr...i.
Odszedl z kieszeniami pelnymi Naszych pieniedzy.
Fajnie byloby zobaczyc tez Czuwaj w 3-ciej lidze.Szkoda.
BRAWO POLONIA!
Odszedł prezes małego wzrostu, niewielkiego wykształcenia i chłopcy od razu odżyli.
Polonia Pany! To napisał stary kibic z Przemyśla, kibicujący także Czuwajowi.