Reprezentacja polskich księży wywalczyła srebrny medal na IX Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej, które odbyły się w Sankt Poelten w Austrii.
W trwającej 5 dni imprezie wzięło udział około 220 duchownych z 16 krajów Starego Kontynentu. Warto dodać, że w mistrzostwach wzięli udział kapłani m.in. z Albanii, Kazachstanu czy Czarnogóry, w których katolicy stanowią zdecydowaną mniejszość. W rozgrywkach grupowych polscy księża pokonali kolejno: Ukrainę 2:0, Rumunię 2:0 i Niemcy 3:0. W ćwierćfinale wygrali aż 6:0 z Czarnogórą, zaś półfinał po bezbramkowym remisie z Bośnią i Hercegowiną o awansie do wielkiego finału zdecydowała zwycięska seria rzutów karnych. Mecz finałowy był pasjonujący. Polscy księża zmierzyli się w nim z kolegami z Portugalii. Ulegli 0:1 i nie udało się im obronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ub.r. na Białorusi. Na kolejnych miejsach uplasowali się: 3. Bośnia i Hercegowina, 4. Chorwacja, 5. Słowacja, 6. Węgry, 7. Rumunia, 8. Czarnogóra, 9. Ukraina, 10. Białoruś, 11. Słowenia, 12. Włochy, 13. Austria, 14. Kazachstan, 15. Albania, 16. Niemcy.Spory wkład w tytuł wicemistrzowski mieli dwaj kapłani z naszego regionu. To ks. Bogusław Krok z Żurawicy i ks. Paweł Derylak z Oleszyc. Oprócz nich w składzie reprezentacji Polski wystapili: ks. Marcin Olszewski (Sosnowiec), ks. Rafał Lasota (Opatów), ks. Grzegorz Pastorczyk (Kielce), ks. Marek Mazurek (Zamość), ks. Edward Giemza (Kielce), ks. Tomasz Winogrodzki (Lipsko), ks. Emil Kancir (Lublin), ks. Marek Łosak (Kielce), ks. Michał Szawan (Sandomierz), ks. Krzysztof Banasik (Kielce), ks. Maciej Lewandowski (Biłgoraj) i ks. Dariusz Snochowski (Kielce). Trenerem drużyny był znany przed laty napastnik Korony Kielce Marek Parzyszek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze