Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to w Jarosławiu od kilku lat wydarzenie sporego kalibru. W tym roku obchody miały nieco ograniczony zasięg i jak wiele innych fragmentów naszego życia w czasach pandemii przeniosły się do sieci.
Na 5 maja przypada Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tradycyjnie dzień ten fetuje się w Jarosławiu z pompą.
Na Rynku organizowany jest festyn, w którym uczestniczą przedstawiciele władz lokalnych, ulicami miasta przechodzi parada, a w niebo wypuszczane są setki pomarańczowych balonów.
Niestety w tym roku[paywall] impreza ta dołączyła do długiej listy tych, które z powodu pandemii trzeba było odwołać, ograniczyć program lub przenieść do sieci.
Głównym wydarzeniem było spotkanie niepełnosprawnych dzieciaków i dorosłych zorganizowane na placu terenie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu przy ul. Wilsona.
To tutaj świętowano najradośniej i to stąd w niebo wyleciały pomarańczowe balony. Na tym jednak nie koniec. 5 maja w akcie solidarności na pomarańczowo podświetlony został jarosławski ratusz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze