Akcja pomocy 10-miesięcznemu Jakubowi Brzyskiemu z Jarosławia nabiera tempa. W zebranie 500 tys. zł, koniecznych do przeprowadzenia zabiegów w Arabii Saudyjskiej, włączają się zwykli ludzi i organizacje. Na ostatniej sesji Rady Miasta Jarosławia swoją cegiełkę do ratowania życia dziecka dołożyli radni i burmistrzowie.
Przypomnijmy: chłopczyk cierpi na nieprawidłową budowę naczyń krwionośnych. Obciążone ponad normę serce ledwie daje radę tłoczyć krew. Jest jedynym chorym w Polsce z tak daleko rozwiniętym schorzeniem. Nadzieję na ratunek daje jedyny w świecie ośrodek zajmujący się takimi przypadkami, mieszczący się w Arabii Saudyjskiej. Niestety, oszacowany na około 500 tys. zł koszt zabiegu jest dla rodziców barierą nie do pokonania, a dodatkowo Kubuś musi tam trafić jak najszybciej. Rodzice mają już tylko trzy tygodnie na uzbieranie potrzebnej sumy. Jest jednak nadzieja, że zdążą.
Chłopca można wesprzeć, dokonując wpłat na konto jego ojca, Tadeusza Brzyskiego, w Banku Spółdzielczym w Jarosławiu.
Utworzono także subkonto w przemyskim oddziale Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Adres: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu,
37 – 700 Przemyśl, ul. Barska 15,
Pomoc finansową można też kierować na konto: CARITAS ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ.
Tytuł przelewu: KUBA (PLN).
Dodatkowo organizowane są zbiórki do puszek. Chętni do udzielenia pomocy mogą się również skontaktować z p. Natalią, organizującą akcję w imieniu rodziców, tel. 697 181 702.
– To jedyna szansa, by dać Kubusiowi życie. Jego serduszko w każdej chwili może przestać bić. Mamy tak mało czasu, ale też ogromną nadzieję, że się uda – mówi matka Kubusia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kubę można też wesprzeć w serwisie POMAGAM: http://pomagam.caritas.pl/jakub-jedyny-w-polsce-jedyna-szansa-to-rijad/
czemu nie prosiliscie fundacj "podaj dalej" albo "sie pomaga"?Wiem ze tam jest najwiecej ludzi którzy pomagaja.
A jak przelać pieniądze z zagranicy?macie jakieś konto do tego ?
Kubę można też wesprzeć w serwisie POMAGAM: http://pomagam.caritas.pl/jakub-jedyny-w-polsce-jedyna-szansa-to-rijad/
czemu nie prosiliscie fundacj "podaj dalej" albo "sie pomaga"?Wiem ze tam jest najwiecej ludzi którzy pomagaja.
A jak przelać pieniądze z zagranicy?macie jakieś konto do tego ?