Sportowa brać, kiedy trzeba, potrafi się znakomicie zjednoczyć i pomóc. Niechże tak będzie w przypadku Szymona Bierzyńskiego. Ma 16 lat, jest zawodnikiem Stowarzyszenia Sportowego „Badminton” Zarzecze i jego marzeniem jest wyjazd na turniej do Hiszpanii.
Szymon od urodzenia choruje na ankylozę – chorobę układu kostno-stawowego i układu mięśniowego, powodująca unieruchomienie i zesztywnienie zajętych stawów. Mówiąc bardziej fachowo to kościozrost promieniowo-łokciowy, który w znaczący sposób utrudnia mu uprawianie jego najukochańszej dyscypliny sportu.
Pod koniec ub.r. jego rodzice postanowili poszukać pomocy i szczęśliwym trafem trafili na trenerów z polskiej kadry parabadmintona. Niespełna dwa miesiące później Szymek został powołany do kadry narodowej parabadmintona na mocy uchwały Polskiego Związku Badmintona z 17 lutego, podjętej w czasie Drużynowych Mistrzostw Europy w Łodzi. W klubie z Zarzecza trenuje nieprzerwanie od 2017 r., od dwóch lat jest zawodnikiem kadry wojewódzkiej Podkarpackiego Związku Badmintona.
Dzięki powołaniu do kadry Szymon został zgłoszony do turnieju parabadmintona, który odbędzie się w Hiszpanii od 23 do 27 kwietnia br. Większość środków, które potrzebne są na wyjazd zapewni Polski Związek Badmintona, jednak nie wszystko. Jego przyjaciele, jak i środowisko badmintona na Podkarpaciu, zorganizowali zbiórkę pieniędzy na bilety do Hiszpanii. Potrzeba 3 tys. zł. Część z tej kwoty została już zebrana.
Pomóżmy Szymkowi spełnić jedno z największych marzeń. Każda wpłata jest bezcenna!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze