Reklama

Ależ występ Olka. Cztery złota! [ZDJĘCIA]


Znakomity występ podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Zamościu, rozegranego 15 i 16 listopada br., zanotował Aleksander Bandrowicz. Podopieczny Mariusza Bieni wywalczył cztery złote medale. Rozegrał aż 15 pojedynków, z czego przegrał tylko raz.


Turniej, w którym udział wzięli młodzi zawodnicy z całej Polski, okazał się dla przemyskiego badmintonisty nie tylko udanym sprawdzianem formy, ale także pokazem ogromnych umiejętności  i konsekwencji w grze. Zawody w Zamościu były dla Olka istotnym etapem przygotowań do Super Grand Prix Młodzika, które odbyły się w ten weekend w Sianowie (woj. zachodniopomorskie; wyniki w kolejnym numerze). Rywalizacja posłużyła także jako przymiarka do nowego sezonu oraz pierwsza możliwość wspólnej gry z nową partnerką mikstową w kategorii U17.

Jak już wspomnieliśmy, A. Bandrowicz zaprezentował się znakomicie – na 15 rozegranych pojedynków wygrał aż 14, potwierdzając wysoką dyspozycję fizyczną i mentalną. Efektem weekendowej rywalizacji jest imponujący dorobek medalowy w postaci czterech złotych krążków. Dwa w kategorii wiekowej U-15, dwa w U-17. W tej pierwszej krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył w singlu i grze mieszanej, w parze z Amelią Madaj (Jarosławski Klub Badmintona). W tej drugiej w mikście, w parze z Tosią Cybulską (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) oraz w grze podwójnej, w parze z Janem Wilczkiem (MKS Skarbek Gogołów).

Reklama

Na co dzień Olek trenuje pod okiem trenera Mariusza Bieni, reprezentując Klub Sportowy „Badminton” Przemyśl oraz Szkołę Podstawową nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/12/2025 11:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama