Znakomity występ podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Zamościu, rozegranego 15 i 16 listopada br., zanotował Aleksander Bandrowicz. Podopieczny Mariusza Bieni wywalczył cztery złote medale. Rozegrał aż 15 pojedynków, z czego przegrał tylko raz.
Turniej, w którym udział wzięli młodzi zawodnicy z całej Polski, okazał się dla przemyskiego badmintonisty nie tylko udanym sprawdzianem formy, ale także pokazem ogromnych umiejętności i konsekwencji w grze. Zawody w Zamościu były dla Olka istotnym etapem przygotowań do Super Grand Prix Młodzika, które odbyły się w ten weekend w Sianowie (woj. zachodniopomorskie; wyniki w kolejnym numerze). Rywalizacja posłużyła także jako przymiarka do nowego sezonu oraz pierwsza możliwość wspólnej gry z nową partnerką mikstową w kategorii U17.
Jak już wspomnieliśmy, A. Bandrowicz zaprezentował się znakomicie – na 15 rozegranych pojedynków wygrał aż 14, potwierdzając wysoką dyspozycję fizyczną i mentalną. Efektem weekendowej rywalizacji jest imponujący dorobek medalowy w postaci czterech złotych krążków. Dwa w kategorii wiekowej U-15, dwa w U-17. W tej pierwszej krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył w singlu i grze mieszanej, w parze z Amelią Madaj (Jarosławski Klub Badmintona). W tej drugiej w mikście, w parze z Tosią Cybulską (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) oraz w grze podwójnej, w parze z Janem Wilczkiem (MKS Skarbek Gogołów).
Na co dzień Olek trenuje pod okiem trenera Mariusza Bieni, reprezentując Klub Sportowy „Badminton” Przemyśl oraz Szkołę Podstawową nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze