Reklama

Amelia i Olek się nie zatrzymują


Warszawa przez trzy dni była stolicą młodzieżowego badmintona w Polsce. Podczas XXII Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona – Otwartego Grand Prix Młodzika (U-15) po raz kolejny znakomitą dyspozycję zaprezentował mikst Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl) – Amelia Madaj (Jarosławski Klub Badmintona).


Przemysko-jarosławski duet pewnie sięgnął po złoty medal w grze mieszanej (U-15). W fazie eliminacyjnej para Bandrowicz/Madaj trafiła do grupy 4, gdzie odniosła dwa pewne zwycięstwa. Pokonała duety Aliaksiej Jaracz – Urszula Lipowska (AZS WAT Warszawa/UKS Badminton Stare Babice) 2:0 (21:13, 21:9) oraz Kacper Stelmach – Lena Świderska (UKS Milenium Warszawa) 2:0 (21:10, 21:17). Bardzo pewnie awansowali do fazy pucharowej.

Tam, w ćwierćfinale pokonali Michała Kazimierczaka i Martynę Trzępałkę (UKS Badminton Stare Babice) 2:0 (21:16, 21:17). W półfinale okazali się lepsi od duetu Eryk Łądziak – Klaudia Przepióra (UKS PowerBad Luboń) 2:0 (21:17, 21:19). Wreszcie w wielkim finale po niezwykle wyrównanym meczu para Aleksander Bandrowicz/Amelia Madaj zwyciężyła Maksymiliana Pawlika i Gabrielę Turską (BKB Set Mazanowice/Orlicz Suchedniów) 2:0 (21:19, 22:20) i wygrała całą rywalizację.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/10/2025 11:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama