Warszawa przez trzy dni była stolicą młodzieżowego badmintona w Polsce. Podczas XXII Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona – Otwartego Grand Prix Młodzika (U-15) po raz kolejny znakomitą dyspozycję zaprezentował mikst Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl) – Amelia Madaj (Jarosławski Klub Badmintona).
Przemysko-jarosławski duet pewnie sięgnął po złoty medal w grze mieszanej (U-15). W fazie eliminacyjnej para Bandrowicz/Madaj trafiła do grupy 4, gdzie odniosła dwa pewne zwycięstwa. Pokonała duety Aliaksiej Jaracz – Urszula Lipowska (AZS WAT Warszawa/UKS Badminton Stare Babice) 2:0 (21:13, 21:9) oraz Kacper Stelmach – Lena Świderska (UKS Milenium Warszawa) 2:0 (21:10, 21:17). Bardzo pewnie awansowali do fazy pucharowej.
Tam, w ćwierćfinale pokonali Michała Kazimierczaka i Martynę Trzępałkę (UKS Badminton Stare Babice) 2:0 (21:16, 21:17). W półfinale okazali się lepsi od duetu Eryk Łądziak – Klaudia Przepióra (UKS PowerBad Luboń) 2:0 (21:17, 21:19). Wreszcie w wielkim finale po niezwykle wyrównanym meczu para Aleksander Bandrowicz/Amelia Madaj zwyciężyła Maksymiliana Pawlika i Gabrielę Turską (BKB Set Mazanowice/Orlicz Suchedniów) 2:0 (21:19, 22:20) i wygrała całą rywalizację.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze