Reklama

Duet Bandrowicz – Madaj z brązem mistrzostw Polski!


Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl) i Amelia Madaj (Jarosławski Klub Badmintona) od kilku miesięcy pięknie udowadniają, że należą do ścisłej krajowej czołówki młodzików. Ich znakomite występy na dwóch turniejach najwyższej rangi – Super Grand Prix Młodzików w Sianowie oraz Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Strzelcach Opolskich – potwierdziły, że mamy do czynienia z duetem, który potrafi walczyć o najwyższe cele.


22 i 23 listopada br. w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) odbyła się jedna z najważniejszych imprez sezonu w kategorii młodzików – Super Grand Prix. To turniej, który nie wybacza błędów, a poziom rywalizacji często przypomina walkę o medale mistrzostw kraju. Olek i Amelia zaprezentowali się świetnie, zajmując 5. miejsce po serii bardzo dobrych meczów. Wynik ten nie był przypadkiem – oboje pokazali ogromną dojrzałość, dynamikę i zgranie godne zawodników znacznie starszych. Już wtedy stało się jasne, że ta dwójka może wkrótce powalczyć o podium na najważniejszej imprezie sezonu.

Kropka nad „i”

Proroctwa się sprawdziły. Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików (Strzelce Opolskie, 4 – 7 grudnia br.) Aleksander Bandrowicz i Amelia Madaj zapisali się złotymi – a właściwie brązowymi – zgłoskami w historii podkarpackiego badmintona. W grze mieszanej walczyli jak równi z równymi z najlepszymi duetami w kraju, kończąc rywalizację na doskonałym 3. miejscu i zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

Reklama

To sukces nieprzypadkowy. Ten mikst od dłuższego czasu regularnie dominuje podczas ogólnopolskich turniejów młodzieżowych, gdzie wielokrotnie sięgał po złote medale w różnych lokalizacjach w Polsce. SGP w Sianowie idealnie potwierdziło ich formę, a mistrzostwa Polski – przypieczętowały klasę duetu.

Aleksander Bandrowicz – dwukrotny medalista mistrzostw Polski

Dla A. Bandrowicza to już drugi brązowy medal mistrzostw kraju. Wcześniej – jako młodzik młodszy – stanął na podium w parze z Zuzanną Biłas (MKS Skarbek Gogołów). Olek imponuje nie tylko wynikami, ale również konsekwencją i ogromną pracowitością. Na co dzień jest uczniem klasy 8 w Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu, gdzie łączy obowiązki szkolne z bardzo intensywnym cyklem treningowym.

Reklama

Jego trenerem jest Mariusz Bienia, którego doświadczenie i wizja szkoleniowa od lat przynoszą przemyskiemu badmintonowi wymierne efekty.

Amelia Madaj – talent, który rozkwita

Równie imponujący sezon notuje Amelia Madaj, trenowana przez Monikę Bielę. Jej rozwój w ostatnich miesiącach jest spektakularny – od pewnej, stabilnej gry po znakomitą współpracę w mikście, co udowodniła zarówno w Sianowie, jak i w Strzelcach Opolskich.

– W badmintonie często mówi się o „chemii” na korcie i to właśnie ona jest ogromnym atutem tego duetu. Ich gra to połączenie dynamiki, odwagi, kreatywności i błyskawicznego czytania sytuacji. Super Grand Prix pokazało, że mogą walczyć o medale, a Mistrzostwa Polski udowodniły to w sposób najpiękniejszy – miejscem na podium. To właśnie sportowa droga, o której marzy każdy młody zawodnik: od mocnych występów w kraju, poprzez turnieje najwyższej rangi, aż po medal Mistrzostw Polski

Reklama

– powiedział ojciec Olka, Tomasz Bandrowicz.

SP 14 na dziewiątym miejscu

Mistrzostwa Polski nie były dla A. Bandrowicza ostatnim występem w br. 11 i 12 grudnia br. w parze z kolegą z klasy Igorem Hajdukiem reprezentował województwo podkarpackie podczas Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Bieruniu. Impreza zgromadziła na starcie 17 najlepszych szkół z całego kraju, w tym specjalistyczne ośrodki szkoleniowe i szkółki badmintonowe.

Duet Bandrowicz – Hajduk wywalczył awans jako najlepsza para szkolna w regionie, co tylko potwierdza sportowy potencjał Olka zarówno w rywalizacji klubowej, jak i szkolnej. Ostatecznie jako reprezentacja SP 14 w Przemyślu zajęła 9. miejsce w Polsce. Co ciekawe, na co dzień chłopcy trenują w klasie sportowej o profilu piłka ręczna, co czyni ich wynik jeszcze bardziej imponującym! Ich największym dotychczasowym sukcesem było 3. miejsce (brązowy medal) podczas Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Dzieci w badmintonie w 2023 r.

Reklama

Podkarpacie rośnie w siłę

Sukcesy tych młodych badmintonistów to nie tylko chluba ich klubów, ale i całego województwa podkarpackiego. To dowód, że dzięki konsekwentnej pracy szkoleniowej, zaangażowaniu trenerów oraz wsparciu rodziców i środowiska sportowego – Podkarpacie wraca na mapę polskiego badmintona. Trudno o lepszy prognostyk przed kolejnymi sezonami. Jeśli rozwój tej dwójki będzie przebiegał dalej w takim tempie, możemy być świadkami narodzin reprezentantów Polski w następnych latach.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/12/2025 14:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama