Parking podziemny i rekreacja – to funkcje, na które najczęściej wskazywali uczestnicy konsultacji na temat zagospodarowania placu Rybiego. Drugi etap konsultacji to spacer badawczy, który odbył się 29 listopada.
Punkt konsultacyjny zorganizowano na placu przy budynku urzędu miejskiego na ul. Ratuszowej (dawne gimnazjum). Na głosy mieszkańców przez 5 dni czekali pracownicy Biura Rozwoju Miasta Przemyśla, które odpowiada za tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego w mieście.
Swoje zainteresowanie wyraziło 290 osób. Byli to głównie[paywall] mieszkańcy Przemyśla, ale również gmin sąsiednich i turyści. Punkt odwiedzili także radni, przedstawiciele zarządów osiedli oraz lokalni aktywiści.
Najbardziej pożądaną przez głosujących funkcją na pl. Rybim jest parking podziemny. Dużym poparciem cieszyły się także propozycje związane z szeroko pojętą rekreacją i odpoczynkiem (patrz ramka).
Wyniki z przeprowadzonych badań będą uwzględnione na dalszych etapach konsultacji społecznych oraz bezpośrednio wpłyną na wybór rozwiązań na tym terenie. A kolejny etap konsultacji już w piątek, 29 listopada. Będzie to spacer badawczy. Zbiórka w budynku UM przy ul. Ratuszowej 1 (dawne gimnazjum, parter, sala nr 11) o godzinie 14. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, również ci, którzy nie uczestniczyli w pierwszym etapie konsultacji.
Odpowiedzi na pytanie „Co chciałbym tutaj robić”
Parkować samochód – 96
Odpoczywać na ławce, spacerować – 92
Oglądać wystawy plenerowe – 50
Uczestniczyć w piknikach i koncertach – 46
Spotykać się ze znajomymi – 45
Spędzać czas z dziećmi na placu zabaw – 36
Skorzystać z gastronomii – 36
Parkować rower – 26
Uprawiać sport, biegać, ćwiczyć – 25
Jeździć na rolkach, deskorolkach – 19
Robić zakupy – 8
Wyprowadzać psa – 5
Inne – 60
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://now..... [link usunięty] /mer-lwowa-zada-od-prezydenta-przemysla-powrotu-ul-bpa-kocylowskiego-twierdzi-ze-od-tego-moze-zalezec-dalsza-wspolpraca/ar/c1-14620279
Żaden podziemny, a po arking czterokondygnacyjny z podziemnym. W centrum nie ma gdzie auta pozostawić, a aut przybywa. Urzędnikom, bankowcom , aptekarzom i innym którzy prowadzą działalność gospodarczą wydać karty abonentowi ze zniżką, aby nie parkowali na chodnikach.
Przeznaczenie tego terenu na parking byłoby marnotrawstwem,Parkingi mogą być usytuowane na obrzeżach miasta tylko wystarczy je dobrze skomunikować, duża częstotliwość odjazdów do centrum i z powrotem. Gdyby jednak przeważył wariant z budową na tym terenie parkingu to należy wykonać do niego dojazd od ul Wodnej nawet kosztem tego zasranego bunkra /żaden to zabytek/ , obecny dojazd wąską ulicą Ratuszową dla dużych autokarów jest koszmarem.
Rekreacja w ścisłym centrum miasta pod chmurką. Serio? Gdzie?Poje...ło tych ludzi.Tylko parking razem z/albo wysoka zabudowa.Rekreacja to na peryferiach miasta. Żadnych meneli, srających kundli nie chce widzieć na ulicach miasta.
A to dobre, opinia 290 obywateli m stołecznego Przemyśla jest wiążąca dla rozwoju przemyskiej metropolii, a więc do dzieła bracia kochani, do roboty, do roboty i to od poniedziałku 1 grudnia roku pańskiego już 2019. Ale aby zapanować nad emocjami najpierw proponuję kubeł letmiej wody bo w zimie mimo letniej niemal aury raczej zimna woda niewskazana bo zaraz katarek a katar zawsze zaraźliwy i mogę się zarazić od nowych kukizowców chorobą fantasty i bujania w obłokach nad przemyskim błękitnym niebie. A więc panie radny Majkowski i inni fantaści w radzie bezradzie te wszystkie pomysły raczej wirtualne wizje to raczej w sferze bujnej wyobraźni, sen, niż jawa. Czy chcecie dokonać przemyskiej reformy systemu, był tu już taki jeszcze rok temu. I co że był, pomijam te 2 drogi obwodowe i parę innych drobnych rzeczy oczywiście za unijną czasem rządową kasę ale ten nieobecny już pan X pozostawił wolne miasto, ba królewskie z o. 190 milionowym długiem za który będziemy płacić my mieszkańcy jeszcze wiele, wiele lat. A co miało być ożywiście popuśćmy wodzy fantazji a więc co przynajmiej dla mnie i myślę wielu najważniejsze czyli most kolejowy. Przecież nowy mer Bakun jest dumny z Przemyśla, nieustannie podkreśla swoją miłość do mięściny, chce podobnie jak poprzedni włodarz uczynić Przemyśl miastem turystycznym już podobno będą połączenia z Pragą czy Wiedniem a tu przy samym wjeździe do Przemyśla coś takiego takie paskudztwo, co z tego że zabytkowe ale jaki wygląd tego dziadostwa. Przecież pan Majkowski jeszcze nie radny też był zaangażowany sprawy dyskusji o tym moście i co z tego wynika, nic ani nowego mostu, ba dyskusja ucichła, krakowska Dyrekcja PKP też jakoś zamilkła w tej sprawie, a zardzewiała starć nadal służy PKP. Dalej fantasty Chomy o zespołach basenów i co ciekawe sztucznej rzece , planetarium. Wiem jedno że dokumentacja porządzona i dot tych zespołów basenów kosztowała podobno podatników ok 300 tysięcy złotych, pytam czy i gdzie rozpoczęto w tej sprawie robić, co dalej z realizacją tyc fantazy. Na razie po 16 latach władzy poprzednika i roku panowania Bakuna ani śladu rozpoczęcia inwestycji, ani zwykłego otwartego prostego basenu na gorące i upalne lata, ani nawet wytyczonego odcinka nad poczciwym Sanem jako tzw plaża dla mieszkańców, nadmieniam że tylko kolejnych włodarzy Przemyśla nie stać na zatrudnienie przynajmniej jednego wymaganego ustawą rayownika. Może ktoś kompetentny się w tych sprawach odezwie może mer Bakun, może taki aktywny teraz w sprawach mieszania w stosunkach polsko ukraińskich Majkowski , może usportowiony Kowalski, może były przewodniczący komisji sportu poprzedniej kadencji Dryniak. Wydano na projekty tych fantasty baseny 300 baniek czy nie, to pyta, jedynie zapytuje suweren, niczego nie przesądzając. Pytam nadal co dalej będącymi w sferze fantazji planem rewitalizacji miasta Przemyśla na lata 2016 2023. Pytam co z tą realizacją, ile nas podatników kosztowało opracowanie ogromnego materiału przez Spółkę z o o z Poznania, warto się z tym zapoznać, z tego ogromnego i ciekawego materiału wynika że Przemyśl jest zdegradowany w niemal 30 procentach, osobiście dodałbym od siebie jeszcze 10 procent. A wię te plany obecne uważam za kolejną lipę nabieranie suwerena, próby odwracania uwagi od marnej rzeczywistości, udawanie że coś się robi inaczej niż poprzednicy jak np te 3 lodowiska ale faktycznie jest to jedna kolejna improwizacja, udawanie zmiany sposobu rządzenia przemyskim zadupiem. Inne uwagi w dniach wczorajszym i przedwczorajszym, moich stałych fanów w tym interlekutorów zachęcam do lektury. I stała niezmienna ale prawdziwa i aktualna mantra, jacy wyborcy taka władza i jaki pan taki kram, prawda czy blef. Osobiście uważam że prawda, tylko wyzwalająca prawda.
Skoro masz jakieś zastrzeżenia co do 290 osób , to trzeba było pójść i wypowiedzieć się i tym SPOSOBEM BYŁBYŚ 292-GIM GDERACZEM .
Tych twoich wypocin i tak nikt nie czyta
Do Felusia i mkWyrażam swoje zadowolenia że wasze wspaniałe i jakżeż mądre wpisy czyta niemal cały Przemyśl , gratulacje.Co do moich niemal codziennych wpisów niemal felietonów , a więc drodzy czytajcie ze zrozumieniem bo z tym macie problemy , piszę swoje subiektywne oceny sytuacji w Przemyślu wynikające z 60 letniej obserwacji i przemyśleń. W przeciwieństwie do was smarkacze mający ograniczony do minimum zasób wiedzy i słów nigdy nie obrażam ad persona ludzi rządzących w danej chwili bo sa wybrani w wolnych wyborach , natomiast jako suweren , w wolnym kraju , w wolnych mediach i mieszkaniec mieściny mam prawo do własnych ocen i spostrzeżeń co do oceny otaczającej nas rzeczywistości często przelewam swoje przemyślenia w dyskusji , zawsze w największym skrócie. Ale , w dyskusji synkowie w rozmowie powtarzam a nie jednozdaniowych bzdur jak w waszych przypadkach . Reasumując , macie również prawo do riposty , z chęcią przyjmę krytykę , zawsze w końcowych wypowiedziach zachęcam by nie czytać , bo nie jestem prozaikiem czy poetą moich "wypocin" i do tego macie pełne prawo.
https://now..... [link usunięty] /mer-lwowa-zada-od-prezydenta-przemysla-powrotu-ul-bpa-kocylowskiego-twierdzi-ze-od-tego-moze-zalezec-dalsza-wspolpraca/ar/c1-14620279
Żaden podziemny, a po arking czterokondygnacyjny z podziemnym. W centrum nie ma gdzie auta pozostawić, a aut przybywa. Urzędnikom, bankowcom , aptekarzom i innym którzy prowadzą działalność gospodarczą wydać karty abonentowi ze zniżką, aby nie parkowali na chodnikach.
Przeznaczenie tego terenu na parking byłoby marnotrawstwem,Parkingi mogą być usytuowane na obrzeżach miasta tylko wystarczy je dobrze skomunikować, duża częstotliwość odjazdów do centrum i z powrotem. Gdyby jednak przeważył wariant z budową na tym terenie parkingu to należy wykonać do niego dojazd od ul Wodnej nawet kosztem tego zasranego bunkra /żaden to zabytek/ , obecny dojazd wąską ulicą Ratuszową dla dużych autokarów jest koszmarem.