Reklama

Pomysł na plac Rybi? Mieszkańcy wyrazili opinię

30/11/2019 12:48

Parking podziemny i rekreacja – to funkcje, na które najczęściej wskazywali uczestnicy konsultacji na temat zagospodarowania placu Rybiego. Drugi etap konsultacji to spacer badawczy, który odbył się 29 listopada.

Punkt konsultacyjny zorganizowano na placu przy budynku urzędu miejskiego na ul. Ratuszowej (dawne gimnazjum). Na głosy mieszkańców przez 5 dni czekali pracownicy Biura Rozwoju Miasta Przemyśla, które odpowiada za tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego w mieście.

Swoje zainteresowanie wyraziło 290 osób. Byli to głównie[paywall] mieszkańcy Przemyśla, ale również gmin sąsiednich i turyści. Punkt odwiedzili także radni, przedstawiciele zarządów osiedli oraz lokalni aktywiści.

Najbardziej pożądaną przez głosujących funkcją na pl. Rybim jest parking podziemny. Dużym poparciem cieszyły się także propozycje związane z szeroko pojętą rekreacją i odpoczynkiem (patrz ramka).

Reklama

Wyniki z przeprowadzonych badań będą uwzględnione na dalszych etapach konsultacji społecznych oraz bezpośrednio wpłyną na wybór rozwiązań na tym terenie. A kolejny etap konsultacji już w piątek, 29 listopada. Będzie to spacer badawczy. Zbiórka w budynku UM przy ul. Ratuszowej 1 (dawne gimnazjum, parter, sala nr 11) o godzinie 14. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, również ci, którzy nie uczestniczyli w pierwszym etapie konsultacji.

 

 

 

Odpowiedzi na pytanie „Co chciałbym tutaj robić”

 

Parkować samochód – 96

Odpoczywać na ławce, spacerować – 92

Reklama

Oglądać wystawy plenerowe – 50

Uczestniczyć w piknikach i koncertach – 46

Spotykać się ze znajomymi – 45

Spędzać czas z dziećmi na placu zabaw – 36

Skorzystać z gastronomii – 36

Parkować rower – 26

Uprawiać sport, biegać, ćwiczyć – 25

Jeździć na rolkach, deskorolkach – 19

Robić zakupy – 8

Wyprowadzać psa – 5

Inne – 60


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    bnm, - niezalogowany 2019-11-30 13:09:58

    https://now..... [link usunięty] /mer-lwowa-zada-od-prezydenta-przemysla-powrotu-ul-bpa-kocylowskiego-twierdzi-ze-od-tego-moze-zalezec-dalsza-wspolpraca/ar/c1-14620279

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adek - niezalogowany 2019-11-30 14:48:46

    Żaden podziemny, a po arking czterokondygnacyjny z podziemnym. W centrum nie ma gdzie auta pozostawić, a aut przybywa. Urzędnikom, bankowcom , aptekarzom i innym którzy prowadzą działalność gospodarczą wydać karty abonentowi ze zniżką, aby nie parkowali na chodnikach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-11-30 15:45:18

    Przeznaczenie tego terenu na parking byłoby marnotrawstwem,Parkingi mogą być usytuowane na obrzeżach miasta tylko wystarczy je dobrze skomunikować, duża częstotliwość odjazdów do centrum i z powrotem.  Gdyby jednak przeważył wariant z budową na tym terenie  parkingu to należy wykonać do niego dojazd od ul  Wodnej nawet kosztem tego zasranego bunkra /żaden to zabytek/ , obecny dojazd wąską ulicą  Ratuszową  dla dużych autokarów  jest koszmarem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama