Reklama

Ponad 4 tys. osób zwiedziło podziemne przejście

14/04/2016 10:57

– Pierwsze wrażenie to nowoczesny sposób pokazania historii i przybliżenia dawnych czasów. Bardzo fajną możliwością jest zwiedzanie z audioprzewodnikiem. Można we własnym tempie oglądać eksponaty, a przy okazji otrzymać multum informacji – uważa Łukasz spotkany w czwartek, 7 kwietnia, w Podziemnym Przejściu Turystycznym pod kamienicami jarosławskiego Rynku.

Trasę uruchomiono w grudniu ubiegłego roku. Przez pierwszy miesiąc można było ją zwiedzać za darmo. Z tej możliwości skorzystało ponad 2 tysiące osób. Od stycznia wejście kosztuje 10 zł, a ulgowe 6 zł. Do teraz podziemne przejście obejrzało ponad 2200 osób. Więcej było korzystających z biletów zniżkowych. Wynika z tego, że jarosławska atrakcja cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

 – Podczas ferii szkolnych mieliśmy oblężenie. Podobnie jest w dni wolne od nauki. Odwiedza nas też sporo grup zorganizowanych z innych miast. Przyjeżdżają z Łańcuta, Rzeszowa i Horyńca-Zdroju. Są trzy możliwości zwiedzania przejścia. Można to robić samodzielnie lub [paywall]z wykorzystaniem audioprzewodnika. Można też skorzystać z pomocy przewodnika turystycznego. Łukasz i Kasia skorzystali z audioprzewodnika. Wypożyczenie go na czas zwiedzania kosztuje 10 zł, a urządzenie służy dwóm osobom. – Dostaliśmy mnóstwo informacji o życiu ludzi w czasach pokazywanych na ekspozycjach – mówi Łukasz. – Fajna sprawa szczególnie dla dzieci i uczniów. Przygotowanie trasy jest porównywalne z nowocześnie przedstawianymi ekspozycjami. Mnie przypomniał się Kraków – dodaje Kasia.Znacznie ponad 4 tys. zwiedzających w cztery miesiące, poza sezonem turystycznym, to spora liczba. Wynika z niej, że podziemne przejście było trafioną inwestycją.  Powstało przy znacznym dofinansowaniu unijnym w ramach programu Polska – Białoruś – Ukraina, we wspólnym projekcie z ukraińskim Użgorodem. Wkład miasta był minimalny. Trasa podziemna ma długość 187 m, z najniższym poziomem sięgającym 5,60 m głębokości. Wiedzie pod kamienicami Rynek 4, 5, 6 i obejmuje jedenaście sal wystawowych pokazujących historię miasta. W jarosławskim Centrum Kultury i Promocji liczą na wzrost zainteresowania wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego. Tym bardziej że od maja zostają wydłużone godziny pracy.  
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości