15 grudnia br., w trakcie sesji budżetowej, w przemyskim magistracie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Łączna kwota przeznaczona na nagrody wyniosła 51 tys. 500 zł, a wśród nagrodzonych znalazło się: 9 trenerów, 20 zawodników i 3 drużyny.
Nagrody, będące efektem dobrych lub bardzo dobrych wyników sportowych osiągniętych przez sportowców i trenerów w sezonie 2024 – 2025, w sali narad magistratu wręczyli: prezydent miasta Wojciech Bakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski oraz przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Przemyślu radny Bartłomiej Barczak.
Łączna kwota przeznaczona na nagrody wyniosła 51 tys. 500 zł. Dziewięciu trenerów otrzymało po 1 tys. 500 zł, dwudziestu zawodników – po 1 tys. 300 zł, zaś trzy drużyny – po 4 tys. zł. 17 zawodników UKS „Gladiator” Przemyśl otrzymało dyplomy za udział i osiągnięcia w zawodach w ramach olimpiad specjalnych.
Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele m.in.: Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5”, Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Basket 15”, SSKS Badminton Przemyśl, Nurtu Przemyśl, Texom Eurobusu Przemyśl czy Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Przemyśl.
W tym gronie brakuje co najmniej kilku innych sportowców z różnych dyscyplin sportu, którzy osiągnęli także znakomite wyniki sportowe (m.in. przedstawiciele sportów walki, akrobatyki powietrznej czy fit kid – są wśród nich medaliści mistrzostw Europy czy świata), promujący Przemyśl, ale mamy nadzieję, że w kolejnym rozdaniu kwota nagród zostanie znacznie zwiększona, a osoby odpowiedzialne za nominacje będą mieć znacznie szerszy horyzont niż obecnie. Jeśli będzie z tym problem – pomożemy!
Gratulujemy nagrodzonym!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze