Reklama

Ponad pół tysiąca osób odwiedziło „Morawę” [ZDJĘCIA]

24 kwietnia br. swoje podwoje otworzyło II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Na Dzień Otwarty szkoły przyszło 504 gimnazjalistów, choć organizatorzy szacują, że kolejna setka zwiedzała placówkę „na własną rękę”.

Zapoznać się z ofertą „Morawy” na rok szkolny 2017 – 2018 przybyli gimnazjaliści ze wszystkich publicznych gimnazjów (nr 1, 3, 4 i 5), a także Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO oraz Gimnazjum Salezjańskiego. Na listę obecności wpisała się również gimnazjalna młodzież z: Dubiecka, Krasiczyna, Żurawicy, Nehrybki, Grochowiec, Stubna, Orłów, Krzywczy, Birczy, Drohojowa, Maćkowic, Ujkowic, Orzechowiec, Krównik, Hermanowic, Kalnikowa, Medyki, Fredropola, Skołoszowa i Radymna! W większości przybyli z opiekunami[paywall].

Organizatorzy, na czele z nauczycielem matematyki Barbarą Morycz, przygotowali wiele atrakcji i ciekawych prezentacji. Pomocą służyli licealiści, którzy, po zarejestrowaniu się poszczególnych grup, oprowadzali młodszych kolegów po szkole. Na parterze można było się zaznajomić z pracą internatu, samorządu szkolnego i wolontariatu. W bibliotece trwały prezentacje wydarzeń okolicznościowych z życia szkoły (konkursy, projekty, quizy). W sali języka angielskiego odbył się quiz z nagrodami, można było również obejrzeć film promujący szkołę. Nieco dalej każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą krajów niemieckojęzycznych, obejrzeć spektakl teatrzyku Kamishibai i konkursowy filmik DSD. W sali gimnastycznej rozgrywany był siatkarski turniej gimnazjalistek oraz licealny finał międzyklasowych rozgrywek w piłce nożnej. Chętni mogli zajrzeć do szkolnej siłowni i sali fitness. Sporym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z fizyki i chemii, a także pokaz programowania robotów. – Uczniowie zaznajamiali się ze specyfiką nauki w klasach o poszczególnych profilach. Można było obejrzeć prezentacje o tematyce historycznej i zdobyć informacje o wymianie międzyszkolnej. Przygotowane zostały prezentacje związane z przedsiębiorczością i pierwszą pomocą, a w holu pojawiło się stoisko z grami planszowymi – wyliczyła B. Morycz.

Reklama

Sześć klas pierwszych

Dla dyrektora II LO Mariusza Zamirskiego to pierwsza taka impreza od czasu objęcia kierowniczej funkcji w placówce. – Odwiedziło nas sporo młodzieży. Nasza szkoła cieszy się dobrą renomą, ale nie można  zasypiać gruszek w popiele. Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Zwrócić uwagę młodzieży na to, że mamy bardzo dobrą bazę, kadrę, atmosferę i że mogą kontynuować swoją edukację właśnie u nas – wyjaśnił. – Wiemy już, że od przyszłego roku szkolnego będziemy mieć sześć klas pierwszych, choć wnioskowaliśmy o siedem. Każda z nich liczyć będzie minimum 32 uczniów. Będą to klasy o profilach, które będą odpowiadać na zapotrzebowanie rynku pracy. Łącznie będziemy mieć 31 oddziałów, a były planowane 33. Jest to jakiś problem, bo będziemy musieli zmniejszyć liczbę etatów o dwa. W nadchodzącym roku szkolnym nie będziemy mieli klasy mistrzostwa sportowego ani matematyczno-geograficznej. Utworzymy natomiast klasę mundurową. Nie wojskową, a właśnie mundurową. Pierwszy rok to będzie szkolenie z przysposobienia wojskowego, drugi poświęcimy na szkolenie dla funkcjonariuszy policji i straży granicznej, natomiast trzeci na szkolenie dla przyszłych funkcjonariuszy straży pożarnej. W swojej ofercie wracamy także do klasy politechnicznej, która jest zbliżona do profilu matematyczno-informatycznego – wyliczył M. Zamirski.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sl - niezalogowany 2017-05-02 17:30:23

    Gdzie zdjęcia z dnia otwartego w Slowaku?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama