Jarosławskie przedszkolaki pod okiem nauczycieli posadziły ponad 200 bratków. Efekty ich pracy są widoczne wokół przedszkoli nr 8 i 9 w Jarosławiu. W ten sposób zaakcentowały swój czynny udział w obchodach Dnia Ziemi.
Sadzenie kwiatków ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, do dbania o otoczenie przedszkoli i rozwijania zainteresowań przyrodniczych. W przedszkolu nr 8 odbył się nawet konkurs na najlepszy plakat nawiązujący do tematyki obchodów Dnia Ziemi. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli: Lena Szylar, Anastazja Kasprowicz, Gabriela Nowak i Maja Aab.W przedszkolu nr 9 dzieci wystawiły z tej okazji spektakl. – Chcemy je nauczyć czegoś więcej niż tylko sprzątania terenu wokół przedszkola. Wszyscy byli z tego pomysłu bardzo zadowoleni – podsumowuje Lucyna Łaszkiewicz, nauczycielka z Miejskiego Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy.
W tym samym czasie w Szkole Podstawowej nr 11 w Jarosławiu odbywał się turniej ekologiczny, podczas którego uczniowie uczyli się, jak czytać ulotki na produktach czy segregować śmieci. Klasy były przystrojone plakatami o tematyce ekologicznej. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze