Reklama

Pościg za motocyklistą. Przekroczył prędkość o 56 km/h

16/04/2021 12:42

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego jarosławskiej komendy prowadzili działania kontrolno-pomiarowe w Wierzbnej. Kiedy dali sygnał do zatrzymania się kierującemu motocyklem suzuki, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h, ten zignorował sygnał i gwałtownie przyspieszył.

Motocyklista przejechał tak blisko policjanta, że funkcjonariusz musiał odskoczyć, aby uniknąć potrącenia. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną, dając mu, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, polecenie do zatrzymania.

Kierujący zlekceważył  wszelkie polecenia i kontynuował jazdę w kierunku Mirocina. Poruszał się z dużą prędkością, zmuszał znajdujących się na jezdni rowerzystów oraz osoby piesze do ucieczki z drogi, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego.

W pewnym momencie kierujący skręcił w prawo i wjechał na posesję. Tam policjanci zatrzymali go.

Badanie alkotestem wykazało, że 30-letni mieszkaniec gminy Roźwienica kierujący motocyklem był trzeźwy, natomiast po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał wymaganej kategorii uprawnień.

Policjanci zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Janek - niezalogowany 2021-04-16 20:47:29

    looo panie lapiduchy maja co do roboty

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    M.K - niezalogowany 2021-04-19 14:27:17

    I przez takich wariatów motocykliści mają taką złą opinie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama