Już za kilkanaście dni szlaki Roztocza Południowego przemierzą uczestnicy I Rajdu Pieszego Promującego Honorowe Krwiodawstwo pod hasłem „Spacerkiem po Zdrowie”.
Za wspomnianą inicjatywą stoi Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju. Rajd z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy zaplanowany jest na sobotę, 1 lipca. – Będziemy pieszo przemierzać szlaki Roztocza Południowego na dwóch trasach: krótkiej – do Kaplicy na Wodzie w Nowinach Horynieckich i z powrotem do Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju oraz długiej – z Parku do Kaplicy na Wodzie i dalej, przez lasy, do Brusna, gdzie zjemy posiłek z kuchni polowej, a jeśli wystarczy sił, to udamy się do Podemszczyzny i z powrotem do Parku w Horyńcu-Zdroju. Kto posiada kijki nordic walking, może je zabrać. Przy okazji przeszkolimy z techniki prawidłowego marszu – opowiada o zamierzeniu prezes SHDK „Ratownik” Janusz Rawski.
Zapisy chętnych prowadzone będą od godziny 9 do godziny 10 w dniu rajdu w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju. Wpisowe wynosi 30 zł. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji u organizatorów pod numerem tel. 690131317 bądź adresem e-mail: shdk.ratownik@gmail.com
Finałem rajdu będzie uroczyste wręczenie odznaczeń „Zasłużony HDK” oraz podsumowanie imprezy w amfiteatrze Parku Zdrojowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze