Reklama

Potraktowali mnie jak terrorystę

06/05/2018 19:33

– Jestem oburzony tym, jak zostałem potraktowany na przejściu granicznym w Krościenku – mówi Leszek Wojciechowski.

Zdziwiłem się bardzo i próbowałem wytłumaczyć, że miesiąc temu przyleciałem z Kanady i mam prawo mieszkać w Polsce. Na to usłyszałem, że będą to sprawdzać. Trochę trwało to sprawdzanie i inni uczestnicy wycieczki już zaczęli się na mnie denerwować. Wreszcie usłyszałem, że nie mogę przekroczyć granicy i kazali mi opuścić autokar. Co miałem zrobić, wyszedłem wściekły, bo przepadła wycieczka i pieniądze, które za nią zapłaciłem. Jeden z funkcjonariuszy powiedział, że nie mogę opuścić przejścia pieszo i wsadził mnie do auta jakiegoś człowieka, który wjeżdżał do Polski i z nim dojechałem do Sanoka, a potem okazjami do Przemyśla. Bardzo to wszystko dziwne. Potraktowano mnie jak jakiegoś przestępcę albo terrorystę, a przecież mam ważny paszport i w tamtym roku, legitymując się nim, wjechałem na Ukrainę – Wojciechowski na dowód pokazuje w kanadyjskim paszporcie pieczątki potwierdzające przekroczenie granicy.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    LP - niezalogowany 2018-05-06 22:41:38

    Pan Leszek przekombinował i nie zna przepisów, a teraz "gorzkie żale".W myśl obowiązujących w Polsce przepisów, głównie Ustawy o obywatelstwie polskim, posiadanie przez obywateli RP podwójnego obywatelstwa jest dopuszczalne, jednak nie skutkuje ono prawem do przedkładania obywatelstwa obcego nad polskie i w żadnym wypadku obywatel polski na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie może żądać przed organami państwowymi, aby traktowano go jako obywatela innego państwa.Na terenie RP, pan Leszek jest obywatelem Polski i obowiązują go polskie dokumenty tożsamości przy przekraczaniu granicy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-05-08 18:41:43

    Jednak   to nie wyklucza  możliwości  posługiwania  się  na terytorium Polski  paszportem   obcym ; w tym wypadku kanadyjskim .  Taki przypadki mam własnie   w rodzinie    i wiem ,że po przyjeżdzie do Polski  ,  posługują się  dwoma paszportami . I nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2018-05-10 15:45:21

    Panie/Pani mk. sam/ sama odpowiedziałeś/odpowiedziałaś jeśli  można tak stwierdzić, ponieważ kłaniają się P.  przepisy dot. przekraczania graniczy. I proponuję za nim się zacznie odpowiadać proszę się dokształcić

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama