– Jestem oburzony tym, jak zostałem potraktowany na przejściu granicznym w Krościenku – mówi Leszek Wojciechowski.
Zdziwiłem się bardzo i próbowałem wytłumaczyć, że miesiąc temu przyleciałem z Kanady i mam prawo mieszkać w Polsce. Na to usłyszałem, że będą to sprawdzać. Trochę trwało to sprawdzanie i inni uczestnicy wycieczki już zaczęli się na mnie denerwować. Wreszcie usłyszałem, że nie mogę przekroczyć granicy i kazali mi opuścić autokar. Co miałem zrobić, wyszedłem wściekły, bo przepadła wycieczka i pieniądze, które za nią zapłaciłem. Jeden z funkcjonariuszy powiedział, że nie mogę opuścić przejścia pieszo i wsadził mnie do auta jakiegoś człowieka, który wjeżdżał do Polski i z nim dojechałem do Sanoka, a potem okazjami do Przemyśla. Bardzo to wszystko dziwne. Potraktowano mnie jak jakiegoś przestępcę albo terrorystę, a przecież mam ważny paszport i w tamtym roku, legitymując się nim, wjechałem na Ukrainę – Wojciechowski na dowód pokazuje w kanadyjskim paszporcie pieczątki potwierdzające przekroczenie granicy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pan Leszek przekombinował i nie zna przepisów, a teraz "gorzkie żale".W myśl obowiązujących w Polsce przepisów, głównie Ustawy o obywatelstwie polskim, posiadanie przez obywateli RP podwójnego obywatelstwa jest dopuszczalne, jednak nie skutkuje ono prawem do przedkładania obywatelstwa obcego nad polskie i w żadnym wypadku obywatel polski na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie może żądać przed organami państwowymi, aby traktowano go jako obywatela innego państwa.Na terenie RP, pan Leszek jest obywatelem Polski i obowiązują go polskie dokumenty tożsamości przy przekraczaniu granicy.
Jednak to nie wyklucza możliwości posługiwania się na terytorium Polski paszportem obcym ; w tym wypadku kanadyjskim . Taki przypadki mam własnie w rodzinie i wiem ,że po przyjeżdzie do Polski , posługują się dwoma paszportami . I nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń
Panie/Pani mk. sam/ sama odpowiedziałeś/odpowiedziałaś jeśli można tak stwierdzić, ponieważ kłaniają się P. przepisy dot. przekraczania graniczy. I proponuję za nim się zacznie odpowiadać proszę się dokształcić
Pan Leszek przekombinował i nie zna przepisów, a teraz "gorzkie żale".W myśl obowiązujących w Polsce przepisów, głównie Ustawy o obywatelstwie polskim, posiadanie przez obywateli RP podwójnego obywatelstwa jest dopuszczalne, jednak nie skutkuje ono prawem do przedkładania obywatelstwa obcego nad polskie i w żadnym wypadku obywatel polski na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie może żądać przed organami państwowymi, aby traktowano go jako obywatela innego państwa.Na terenie RP, pan Leszek jest obywatelem Polski i obowiązują go polskie dokumenty tożsamości przy przekraczaniu granicy.
Jednak to nie wyklucza możliwości posługiwania się na terytorium Polski paszportem obcym ; w tym wypadku kanadyjskim . Taki przypadki mam własnie w rodzinie i wiem ,że po przyjeżdzie do Polski , posługują się dwoma paszportami . I nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń
Panie/Pani mk. sam/ sama odpowiedziałeś/odpowiedziałaś jeśli można tak stwierdzić, ponieważ kłaniają się P. przepisy dot. przekraczania graniczy. I proponuję za nim się zacznie odpowiadać proszę się dokształcić